شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

آبشارهای منحصر به فرد لرستان (3)
آبشار آب سفید، آبشاری از دل صخره‌های الیگودرز
آبشار "آب سفید" نیز آبشاری زیبا و دیدنی در منطقه ذلقی الیگودرز و به فاصله حدود 50 کیلومتری از این شهر است.مسیر شهر الیگودرز تا آبشار آب سفید اتومبیل رو می‌باشد.آب این آبشار از دل تونلی در دل یک کوه سنگی بیرون می‌آید. ارتفاع آبشار ۷۰ متر و عرض تاج آن در فصل پر آبی حدود ۸ متر می‌باشد،این آبشار به رود رودبار لرستان می‌پیوندد و سرانجام به دز می‌ریزد.
آبشار آب سفید الیگودرز در منطقه پیشکوه ذلقی در حدود 50 کیلومتری شهر الیگودرز در منطقه ای بنام پشتکوه زلفی واقع شده است. این آبشار در فصل بهار پذیرای گردشگران زیادی است و پوشش جنگلی و گیاهی در اطراف آبشار زیبایی و طراوت خاصی به این منطقه توریستی داده است.
بهار بهترین زمان برای بازدید از آبشارهای لرستان به خصوص آبشار آب سفید است. در امتداد مسیر دسترسی به این آبشار، زیارتگاه "مومد حسن" قرار دارد که در میان ساکنین مناطق بختیاری نشین از جایگاه بالا و قابل احترامی برخوردار است. مسیر دسترسی به آبشار آب سفید از روستاهای کاکلستان و قلیان است که با کوه‌های سربه فلک کشیده و درختان زیبای بلوط و گردو شما را همراهی می‌کند. هوای این منطقه بسیار خنک است بطوریکه حتی در تابستان برای گذران شب به ناچار باید در پناه چادر بیتوته کنید. آب این منطقه نیز یکی از بهترین و سالم‌ترین آب‌های آشامیدنی به شمار می‌رود. رودخانه دایمی آب سفید به طول هفتده کیلومتر از این محل در دامنه کوه‌های کازینستان و حرا، سرچشمه گرفته و در انتها به رودخانه کاکلستان می‌ریزد.


شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]