شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

در هنگام سفر به مالزی به این نکات توجه نمائید
1- جنوب شرق آسیا در سالهای اخیر از طرف گروههای تندرو هدف برخی حملات و بمب گذاری‌ها قرار گرفته و به همین دلیل بر ناامنی این منطقه افزوده است. از جمله این حملات می‌توان به انفجارهای بالی در اکتبر 2002 اشاره نمود.
2- لازم است محل سکونت خود را در مراکز و هتل‌های شناخته شده انتخاب نمائید و از رفت و آمد در مراکز و مناطقی که می‌تواند مورد هدف گروههای تندرو قرار گیرد اجتناب ورزید.
3- جیب بری ،‌کف زنی ، کیف قاپی ، سرقت مدارک ، موبایل ، رایانه لپ تاپ ، دوربین و ..... با استفاده از غفلت مسافرین در حین خرید در فروشگاهها ، سوپرمارکت‌ها و اماکن شلوغ و نیز صحنه سازی از قبیل ریختن سکه ، انداختن دسته کلید و غیره اطراف سوژه مورد نظر و مشغول کردن وی انجام می‌گیرد .
4- بعضا افرادی به محل اقامت اتباع خارجی مراجعه و با اظهار اینکه وی در برخی از مسابقات برنده شده است مبالغی را جهت انجام امور اداری مطالبه و قول می‌دهند وجه دریافتی را بهمراه جایزه ( که عمدتا رقم قابل ملاحظه ای را اعلام می‌نمایند ) مسترد نمایند . روش مذکور از شیوه‌های جدید کلاهبرداری بوده و در صورت برخورد از هرگونه همکاری و پرداخت وجهی خودداری نمائید .
5- بانوان ایرانی که زیورآلات مورد استفاده خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهند طعمه‌های مناسبی برای سارقین می‌باشند .
6- توصیه می‌گردد از قدم زدن در مناطق خلوت و هنگام شب خودداری نمائید .
7- گزارش هائی مبنی بر سرقت گذرنامه و دیگر مدارک مسافرتی اتباع خارجی دریافت گردیده است؛ بنابراین لازم است هنگام تردد در داخل شهر، در محل‌های بازرسی، ترمینال ها، فرودگاه و دیگر مراکزی که گذرنامه شما مورد رویت قرار می‌گیرد، با هوشیاری تمام عمل نمائید.
8- برای استفاده از کارت‌های اعتباری، باید با هوشیاری هر چه تمامتر اقدام نمائید، چون در صورت سهل انگاری، توسط تبهکاران از کارت‌های اعتباری شما یا کد آن تصویر برداری شده و با خریدهای کلان، مخارج هنگفتی را بر شما تحمیل می‌نمایند.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

حدیثه کوثری

حدیثه کوثری جمعه 20 شهریور 94 - 20:05

اینطور که از دوستام شنیذم مالزی کشور زیبایه

behzad m

behzad m یکشنبه 22 شهریور 94 - 18:55

:) بله زیباست

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]