شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

آتش برای تهیه سریع غذا
اجاق هوبو
یک طبل فلزی بردارید، دو ردیف سوراخ کوچک در کف آن ایجاد کنید که جریان هوای کافی به درون آن راه یابد. اندازه آتش را میتوان از طریق بستن چند سوراخ کنترل کرد. میتوان از طریق برش دادن یک سر چوبها و یا کناره‌های آنها چوبها را به ظرف فلزی متصل کرد و میتوانید با قرار دادن غذا بر روی ظرف و یا درون آن آن را طبخ کنید. اطراف اجاق را بپوشانید که گرما هدر نرود.
نمونه کوچکتری از اجاق هوبو را میتوان با یک قوطی کنسرو ساخت. سوراخها در کناره‌های قوطی ایجاد میشوند و از سطح رویی آن به عنوان تکیه گاه ظرف غذا استفاده کرد. این نوع اجاق مخصوص مناطق قطبی شمال است.
اجاق هوبوی 45 گالنی
سطح وسیع این اجاق برای پخت و پز مورد استفاده قرار میگیرد. برای استفاده در داخل چادرها باید برای اجاق دودکشی درنظر گرفت. وجود یک دریچه کنترل اندازه شعله‌ها را امکان پذیر میکند.
آتش در گودال داکوتا
از این نوع اجاق میتوانید در چمنزارها استفاده کنید. این گودال آتش را دربرابر بادهای دائمی حفظ میکند. همچنین گودال مانع از اتلاف گرما میشود که در مناطقی با ذخیره چوبی کم عامل بسیار مهمی است. آتش را میتوان از راه محدود کردن ورودی هوا کنترل کرد. در گودالهایی که بقایای چوب و یا ریشه درختان یافت میشود نباید آتش روشن کرد.
جایگزین جوش شیرین
اضافه کردن خاکستر چوب سفید به آرد مثل اضافه کردن جوش شیرین به آن به درست شدن خمیر کمک میکند. خاکستر چوب سفید دارای جوش شیرین و پتاس است. بهترین چوب برای این منظور چوب درخت گردوی آمریکایی، درخت افرا و سپیدار است.
بررسی دمای فر
یک قاشق چایخوری آرد روی سطح ماهی تابه و یا سطح سنگ داغ بپاشید. رنگ آرد پس از 5 دقیقه نشان میدهد که:
دما تغییر رنگ آرد
163-121 سانتی گراد قهوه ای کم رنگ
204-163 سانتی گراد قهوه ای مایل به طلایی
232-204 سانتی گراد قهوه ای پر رنگ
260-232 سانتی گراد قهوه ای سوخته

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

امیرطاها یوسف زاده

امیرطاها یوسف زاده شنبه 21 شهریور 94 - 12:17

این پست عالیه

فاطیما راد

فاطیما راد شنبه 21 شهریور 94 - 13:26

مرسی دوست گرامی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]