ساحل آمالفی

ساحل آمالفی

ساحل آمالفی یک شهر ساحلی است که در سواحل جنوبی شبه جزیره سالرنو در منطقه کامپانیا کشور ایتالیا قرار دارد. ساحل آمالفی در حدود 47 کیلومتری جنوب شرقی شهر ناپل (Naples) واقع شده و توسط صخره‌های چشمگیر و مناظر ساحلی احاطه شده است.
در طول قرن دهم و یازدهم میلادی شهر ساحلی آمالفی یک دوک نشین مستقل بوده است. سپس توسط ایالت سالرنو ( Salerno) تحت کنترل درآمد و پس از وحدت ایتالیا، آمالفی بر روی صنعت گردشگری تمرکز کرد تا در سال 1997 ساحل آمالفی به عنوان میراث جهانی یونسکو به عنوان چشم‌انداز فرهنگی برگزیده شد.
ساحل آمالفی یکی از زیباترین مناطق توریستی و گردشگری ایتالیا و جهان محسوب می‌شود که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. معماری آن شباهت زیادی به ماسوله خودمان دارد با این تفاوت که آمالفی علاوه بر بنا شدن بر روی کوه، دارای نوار ساحلی هم هست و این موضوع سبب شده است که یکی از برترین مقاصد گردشگری خانوادگی توسط سایت نشنال جئوگرافیک معرفی شود.
ساحل آمالفی دارای آب و هوای گرم مدیترانه‌ای و یک نوار ساحلی زیبا به طول ۴۰ کیلومتر است. در این منطقه صنایع محلی مانند سرامیک‌سازی بسیار مورد اقبال گردشگران قرار می‌گیرد.
این منطقه از مناطق مورد علاقه ثروتمندان جهان است که برای تعطیلات آمالفی را انتخاب می‌کنند. فضای روستایی در کنار چشم‌انداز بسیار زیبای این شهر از دریای مدیترانه از مهم‌ترین دلایل انتخاب این گردشگران است.
گفته می‌شود مردم بومی آمالفی از جمله پر عمرترین مردم دنیا هستند که تغذیه سالم مدیترانه‌ای در این امر نقشی به سزا دارد.
ساحل آمالفی
ساحل آمالفی
ساحل آمالفی
ساحل آمالفی
ساحل آمالفی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]