بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا

بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا

قدمت منطقه ورسای به هزار سال پیش باز می‌گردد، از دهکده‌ی ورسای برای شکارگاه استفاده می‌شده است تا زمانی که لویی سیزدهم در زمان پادشاهی خود بنایی را در این منطقه ساخت. بعد از او لویی چهاردم، به دنبال ساخت بنایی با شکوه برای دوری از شهر و جمع کردن ارکان سلطنتی دستور ساخت کاخی به نام ورسای را در این منطقه داد. تا قبل از ورسای، کاخ لوور اقامتگاه سلطنتی فرانسوی‌ها بود، اما لویی چهاردم سرنوشت ورسای را تغییر داد. کاخ‌ها از سال‌های دور محل زندگی پادشاهان و خانواده‌های سلطنتی بوده‌اند، کاخ ورسای نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. این کاخ از سال ۱۶۸۲ تا ۱۷۸۹ محل اقامت پادشاهان فرانسه بود. در آن زمان خانواده‌ی سلطنتی به اجبار کسانی که انقلاب کردند به این کاخ آمدند.
کاخ ورسای شامل قسمت‌های مختلفی است.
عمارت شاه
در این بخش از کاخ شما طراحی‌های ظریف ایتالیایی را روی تالارها و دیوارها می‌بینید. این عمارت دارای هفت سالن است که طرح‌های آنها از منظومه‌های آسمانی و الهه‌های رومی تاثیر گرفته اند.
عمارت ملکه
این قسمت از کاخ با گذر زمان شاهد زندگی ۳ ملکه فرانسوی بوده است، نکته‌ی جالب درباره این بخش تقارن آن با عمارت شاه بوده است. هر دوی این عمارت‌ها دارای ۷ سالن بوده اند. جزئیات این عمارت‌ها برای ساعت‌ها ذهن شما را درگیر می‌کنند، همه چیز با گذر زمان اصالت خود را حفظ کرده اند.
کاخ‌های جانبی
در مجموعه ورسای کاخ‌های دیگری نیز وجود دارند که گراند تریانون و پتیت تریانون از معروفترین آنها هستند.
باغ‌های کاخ
یکی از زیباترین باغ‌ها و فضاهای سبز دنیا را می‌توانید در قسمت جنوبی کاخ ورسای ببینید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به تماشای این مجموعه رفتید ساعاتی را در فضای سبز اینجا قدم بزنید و از مجسمه‌های مرمری زیبا، فواره‌های دیدنی و حوض‌های تماشایی عکاسی کنید.
باغ‌های کاخ ورسای
کار هیجان انگیز دیگری که می‌توانید در اینجا انجام دهید اجاره کردن لباس‌های سلطنتی، پوشیدن آنها و عکاسی در این کاخ است،
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]