شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

جشنواره بازی‌های بومی محلی با اسب کردستان روز چهارشنبه 18 شهریور با حضور سوارکاران بانو و آقا در مجموعه ورزشی شاهو سنندج برگزار شد.
مسوول برگزاری این جشنواره به خبرنگار ایرنا، گفت: این جشنواره در چهار رشته مارپیچ، امداد، پرچم برداری و زیباسواری برگزار شد.اقبال میهمی افزود: هر ساله این مسابقات در کنار مسابقات سوارکاری استقامت برگزار می‌شود که در جشنوار امسال 100 نفر حضور پیدا کردند.
وی با بیان اینکه این مسابقات با هدف نشان دادن چابک سواری سوارکاران منطقه برگزار می‌شود، عنوان کرد: بازی‌های بومی و محلی با اسب در سال 92 به عنوان اثر معنوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.مسابقات سوارکاری استقامت کشوری نیز پس از این جشنواره و در 20 شهریور در مرکز سوارکاری کُردان و با حضور سوارکارانی از 13 استان کشور برگزار می‌شود. برخی از سوارکارانی که به قصد شرکت در مسابقات استقامت به سنندج آمده اند در جشنواره بازی‌های بومی و محلی هم شرکت کردند.
مسابقات استقامت کشوری در مسافت‌های 90 و 125 کیلومتر برگزار می‌شود که برای نخستین بار است که مسافت 125 کیلومتر به این رقابت‌ها اضافه شده است.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مینا ترابیان

مینا ترابیان شنبه 21 شهریور 94 - 19:21

منم خودم اسب سواری میکنمو خیلی حس قدرت و اعتماد به نفس بهم میده. حتما برای یه بارم شده امتحان کنید اینقدر این حیوون نجیبه که کاملا احساساتشو حس میکنید.

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]