شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

پخت و پز در کاغذ
ژامبون و تخم مرغ در کیسه‌های کاغذی
پختن غذا در کیسه‌های کاغذی یک مزیت دارد و آن اینکه نیازی نیست بعد از پختن غذا آن را تمیز کنید، میتوانید مستقیماً از درون کیسه غذا را میل نمایید. کیسه کاغذی و یا روزنامه را در بالای ذغال‌ها بگیرید. کاغذ خشک می‌سوزد. در این صورت به آن آب بپاشید. غذا را بر روی ذغال داغ بپزید نه بر روی شعله‌های مستقیم آتش. غذای پیچیده شده در کاغذ را روی بخار قرار دهید. غذا را درون کیسه کاغذی قرار دهید و آن را روی ذغال‌های داغ گرم کنید. بگذارید آتش بسوزد و فقط ذغال‌های داغ باقی بماند.
کیسه کاغذی را کمی نم دار کنید.
ژامبون‌ها را در کف کیسه قرار دهید و تخم مرغ را روی آنها بشکنید. بالای کیسه را لا بزنید و کمی پایین‌تر از آن را سوراخ کنید، طوریکه بتوانید با بردن یک تیر چوبی به درون غذاها را جابجا کنید.
تا زمانی که ژامبون‌ها آماده شوند، به پختن ادامه دهید. این زمان بسته به دمای محیط تقریباً برابر 15-10 دقیقه است.
اگر تخم مرغ‌ها خوب پخته نشده اند این روند را ادامه دهید. چنانچه کیسه کاغذی شروع به سوختن کرد آن را مجدداً نم دار کنید.
ماهی، صدف خوراکی و ذرت پخته شده در کاغذ را خیس کنید. غذا را خیس کرده به آن ادویه بزنید. غذا را درون 3 لایه کاغذی بپیچید. یکی از کاغذها را طوری بپیچید که بخار را درون خود نگه دارد. بسته کاغذی را روی ذغال‌ها قرار دهید. چنانچه شروع به سوختن کرد آن را خیس کنید.
بعضی از مواد غذایی مثل ماهیها و ذرت را باید به صورت تکی درون کاغذ پیچید، درحالی که صدفها را باید به مقدار زیاد در درون بسته‌های کاغذی قرار داد که بسته‌ها اندازه و شکل بگیرند.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

مهدی عبادلو

مهدی عبادلو یکشنبه 22 شهریور 94 - 15:17

بابا یه کنسرو میبریم میزنیم زمین این کارا چیه آخه، نهایت دو تا تخم مرغی یا سوسیسی

فاطیما راد

فاطیما راد یکشنبه 22 شهریور 94 - 20:22

(´・_・`)(´・_・`)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]