بندر زیبای مایورکا

بندر زیبای مایورکا

پالما دو مایورکا مهمترین شهر و بندر جزیره مایورکا واقع در خلیج پالما در اسپانیا است. مایورکا از زیباترین جزایر اسپانیا و حتی مدیترانه محسوب میشود و یکی از مکان¬های پربازدیدکننده در اسپانیا به شمار می¬رود.
هر سال صدها گردشگر به این جزیره و سایر جزایر اطراف آن سفر میکنند. ثروتمندان زیادی از گوشه و کنار جهان نیز در این جزیره ویلاهایی کاخ مانند ساخته اند. جاذبه‌های مایورکا بسیار زیاد است: از گردشگاههای مختلف گرفته تا کلوبها، پلاژها، کافیشاپها، مغازه ها، کلیساهای قدیمی، کوهستانهای خوشمنظره، طبیعت زیبا و غیره.
قلعه بلور یکی از همین جاذبه هاست. این قلعه مربوط به قرن چهاردهم میلادی بوده و بر روی تپه ای در فاصله 3 کیلومتری شمال غربی پالما ساخته شده است. بلور یکی از معدود قلعه‌های دایره ای شکل اروپاست که ده‌ها سال به عنوان یک زندان نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفت و در حال حاضر تحت کنترل غیرنظامیان، یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری این جزیره است.
گردشگرانی که به مایورکا می¬روند، استفاده از طبیعت رشته کوه Tramuntana را نباید فراموش کنند. این منطقه در سال 2011 از سوی یونسکو به عنوان یک منطقه مهم فیزیکی و فرهنگی به ثبت رسیده است.
آب و هوای محدوده Tramuntana به طور قابل توجهی مرطوب‌تر از بقیه قسمت‌های جزیره است. در این جزیره همچنین چندین غار وجود دارد که پربیننده‌ترین آنها، غارهای اژدها (Dragon Caves) است.
غارهای اژدها مجموعه چهار غار بزرگ است که یک دریاچه زیرزمینی به نام مارتل (Martel) در زیر آن قرار گرفته است. مارتل حدود 115 متر طول و 30 متر عرض دارد.
بندر زیبای مایورکا
بندر زیبای مایورکا
بندر زیبای مایورکا
بندر زیبای مایورکا

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]