میوه عجیب با طعم گوشت قرمز!

میوه عجیب با طعم گوشت قرمز!

در سال‌های اخیر مردم در سراسر دنیا به دنبال گزینه‌های جایگزین مناسب برای گوشت قرمز هستند و یکی محبوب‌ترین آیتم‌های موجود، میوه ای گرمسیری به نام «جَک فروت» است.
بر اساس آمار پینترست، جست و جو در مورد دستور پخت غذا با این میوه در سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. دلیلش هم این است که این میوه هنگام پخته شدن طعمی همانند گوشت قرمز دارد.
جک فروت یک میوه بزرگ و درختی است که بیشتر در مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیا و شرق آفریقا رشد می‌کند. هر یک عدد از این میوه‌ها بین ۴٫۵ تا ۴۵ کیلوگرم می‌تواند وزن داشته باشد. به همین دلیل، سنگین‌ترین میوه درختی در جهان نیز به شمار می‌رود.
درخت این میوه نیز بین ۹ تا ۱۵ متر ارتفاع دارد و در طول سال، حدود ۱۵۰ عدد جک فروت تولید می‌کنند.
از آن جا که درختان این میوه در کشورهای هند، تایلند، مالزی و بنگلادش رشد می‌کنند، می‌توان گفته که یک گیاه بین المللی است.
هر ۴۵۰ گرم آن بین ۲ تا ۲٫۵۰ دلار قیمت دارد. جک فروت مملو از مواد مغذی و ویتامین هاست. این میوه، سبز رنگ، آبدار و معطر بوده و مملو از پروتئین، پتاسیم و ویتامین B است. این میوه ویتامین C هم دارد.گفته می‌شود هر لیوان از آب این میوه حدود ۹۵ کالری دارد.
وقتی جک فروت را باز می‌کنید، می‌بینید که صدها دانه دارد. این دانه‌ها سرشار از کلسیم، آهن، پروتئین و پتاسیم هستند. به دلیل وجود این همه مواد مفید، لقب «معجزه زمین» به آن داده شده است.
هنگامی که جک فروت رسیده و خام باشد، گوشتی به رنگ آناناس خواهد داشت. گفته می‌شود که طعم آن نیز چیزی بین آناناس و گلابی است. اما وقتی چند ساعت پخته می‌شود، طعمی همانند گوشت به خود می‌گیرد که برای استفاده در غذاهایی همانند ناچو یا تاکو بسیار عالی است.
این میوه را در هر حالتی می‌توان مصرف کرد؛ رسیده، کال، پخته و خام. در آسیا از آن خوراکی‌های گوناگونی همانند چیپس، خوراک سرخ شده، آب میوه و بستنی تهیه و عرضه می‌شود.
میوه عجیب با طعم گوشت قرمز!
میوه عجیب با طعم گوشت قرمز!
میوه عجیب با طعم گوشت قرمز!
میوه عجیب با طعم گوشت قرمز!

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]