کره‌های سنگی کاستاریکا

کره‌های سنگی کاستاریکا

سنگ‌های کروی شکلی که در دهه ۴۰ میلادی در دلتا دیکوئیز در جنوب کاستاریکا کشف شدند، به عنوان یکی از عجیب‌ترین اسرار باستان شناسی جهان شناخته می‌شوند. قطر این سنگ‌های کروی عجیب که به نظر می‌رسد به دست انسان‌های دوران باستان ساخته شده اند، از چند سانتی متر تا بیش از دو متر متغیر است. بعضی از آنها وزنی در حدود ۱۶ تن دارند و به نظر می‌رسد که این اشیا که مثل مجسمه هایی شبیه هم ولی در اندازه‌های مختلف هستند که با دقت و مهارت زیادی ساخته شده اند.
کره‌های سنگی کاستاریکا از چند جهت توجه مردم جهان را به خودشان جلب کردند؛ یکی از این موارد، شکل خاص این سنگ‌ها و اندازه و وزن‌های متفاوتی بود که این کره‌های سنگی داشتند. از سوی دیگر، این کره‌ها قدمتی دیرینه داشتند و مواد تشکیل دهنده و روش ساخت آنها برای دانشمندان جذاب بود. اما چیزی که بر جذابیت این سنگ‌ها می‌افزود این بود که اصلا به چه علت چنین سنگ هایی ساخته شدند و مردم دوران باستان در چه مواردی از آنها استفاده می‌کردند.
با این حال هیچ کس نمی‌داند هدف از ساختن این کره‌های سنگی دقیقا چه چیزی بوده؛ ساخت این توپ‌های سنگی زمانی که کاشفان اسپانیایی پا به این سرزمین گذاشتند متوقف شد. در نتیجه تا دهه ۴۰ میلادی که این سنگ‌ها کشف شدند آنها کاملا به فراموشی سپرده شده بودند.
کره‌های سنگی کاستاریکا
کره‌های سنگی کاستاریکا
کره‌های سنگی کاستاریکا

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]