توضیحات

ویرایش
آب و هوای استان بوشهر به طورکلی گرم (بیابان کناری) که در نواحی ساحلی گرم و نمناک و در قسمت‌های داخلی گرم و خشک است. میزان بارندگی دراستان بوشهر کم و متغیر است.
در استان بوشهر به علت ساختار زمین شناسی خاصی که دارد منابع نسبتاً غنی از چشمه‌ها و آب‌های معدنی وجود دارد.
آب‌های معدنی این استان شامل آب‌های کلر دار، گوگردی و کلر و سولفاته می‌باشند که هر کدام دارای خواص درمانی متفاوت و متنوعی هستند.
شهرستان کنگان در منتهی الیه جنوب شرق استان در نوار ساحلی خلیج فارس قرار دارد و از نقاط دیدنی استان بوشهر محسوب می‌شود.
چشمه آب گرم میانلو در شمال شهرستان کنگان قرار دارد و از شکاف سنگ‌هاى آهک مارنى از زمین خارج شده و عامل تشکیل آن ساختار زمین‌شناختى است.
آب چشمه در ردیف آب‌هاى سولفات کلسیم همراه با منیزیم و کلرور سدیم ولرم است.
مجموعه قراین تاریخی موجود نشانگر آن است که شهرستان کنگان نسبت به سایر شهرستان‌های استان از اهمیت سوق‌الجیشی و بازرگانی و تاریخی جالب توجهی برخوردار ...مشاهده کامل متن است.
علاوه برآثار به جا مانده از پیشینه تاریخی این شهرستان که عموماً تخریب شده‌اند، چشمه آب گرم میانلو در شمال کنگان از دیدنی‌های منطقه است.
منبع:
http://www1.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100837552535
http://vista.ir
http://rcirib.ir/paygah_marakez/cities/amaken_text.aspx?id=1173&ccode=10
http://www.gashtaniha.com
http://www.hamshahrionline.ir/details/191412
http://tnews.ir/khabar/F74511233108.html
http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/tourism/travel_turism_in_iran/2012/12/26/88967.html
http://khabarfarsi.com/ext/3834183
بندر سیراف

بندر سیراف

یکی از قدیمیترین بنادر ایران بندر سیراف است که زمانی دارای رونق فراوانی بوده‌است. بندر سیراف تا سال ۸۷ بندر طاهری نامیده می‌شد. این بندر بین بندر کنگان و بندر عسلویه واقع شده‌است و دارای معماری خاصی است. این بندر بین دریا و کوه قرار گرفته و دارای تنها یک خیابان است. در بعضی جاها فاص...

اطلاعات | نقشه
چشمه آب گرم میانلو

چشمه آب گرم می...

آب و هوای استان بوشهر به طورکلی گرم (بیابان کناری) که در نواحی ساحلی گرم و نمناک و در قسمت‌های داخلی گرم و خشک است. میزان بارندگی دراستان بوشهر کم و متغیر است. در استان بوشهر به علت ساختار زمین شناسی خاصی که دارد منابع نسبتاً غنی از چشمه‌ها و آب‌های معدنی وجود دارد. آب‌های معدنی این ا...

اطلاعات
خانه‌های اعیانی سیراف

خانه‌های اعیان...

بندر سیراف یا (طاهری) از توابع بخش مرکزی شهرستان کنگان در شهرستان کنگان استان بوشهر در جنوب ایران واقع است. این بندر مرکز دهستان طاهری می‌باشد. سیراف تاریخی باستانی دارد. در دورۀ پارت ها، در این بندر سکونت و تجارت وجود داشته است. در دورۀ ساسانی، شهر آن چنان وسعتی داشته که امروز، پس از ...

اطلاعات | نقشه
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب