توضیحات

ویرایش
جزایر خلیج فارس تقریبا از یک نوع طبیعت برخوردارند اما برخی از جزایر استثنا هستند مانند قشم که به سرزمین اصلی نزدیک است اما جزایری مانند ابوموسی ساحل بکری دارند و برای کسانی مناسب هستند که می‌خواهند در ساحلی آرام و تمیز مدتی را در آرامش سپری کنند.
ساحل سفید رنگ و آبی و پرنده‌های مهاجر جزیره شاید به گفته کسانی که به دنبال آرامش اند جای مناسبی باشد اما افسون جزیره تنها سکوت و آرامش آن نیست بلکه گونه هایی از حیات وحش نیز جزو جاذبه‌های این جزیره محسوب می‌شوند.
بر اساس یافته‌های اداره محیط زیست استان هرمزگان سواحل ماسه ای این جزیره محل تخم گذاری لاک پشتان دریایی است. در بخش دیگری از جزیره نیز صخره ای وجود دارد که پرستوهای دریایی پشت تیره و گونه سفید بر روی آن تخمگذاری می‌کنند.
در تنب بزرگ خارپشت بیابانی وجود دارد و در تنب کوچک گزارشهایی از تخمگذاری پرنده نوک سرخ دریایی در حدود 80 سال رسیده است.
شفافیت آب خلیج فارس در ساحل ابوموسی هم به حدی است که ماهی‌های آکواریومی و مرجان‌های آن نیز از کنار ساحل و موج شکن‌ها به طور واضح دیده می‌شوند و این خود جاذبه دیگر جزیره به شمار می‌آید.
جزیره، ...مشاهده کامل متن پستاندارانی از جمله خرگوش، خدنگ بزرگ و پرنده‌های مهاجر زیادی دارد.
اگر شرایط برای تبدیل جزیره ابوموسی به منطقه نمونه گردشگری کشور مناسب باشد، می‌توان با جذب سرمایه گذاران و گردشگران، جاذبه‌های گردشگری زیادی را در جزیره خلیج فارس ایجاد کرد و همچنان که اکنون برخی از اهالی جزیره برای ماهیگیری، غواصی و شنا به کنار ساحل می‌روند از این ظرفیت برای استفاده همه گردشگران ایرانی و خارجی بهره برد.
منبع :http://www.khabaronline.ir/
http://hamshahrionline.ir/
جزیره ابوموسی

جزیره ابوموسی

جزیره ابوموسی (بوموسو) نام جزیره‌ای در استان هرمزگان در خلیج فارس است. ابوموسی جنوبی‌ترین جزیره ایرانی آب‌های خلیج فارس است. جزیره ابوموسی یکی از چهارده جزیره استان هرمزگان است که بیشترین فاصله از سواحل ایرانی خلیج فارس را دارد و طول و عرض آن درحدود ۵ / ۴ کیلومتر است. شهر ابوموسی مرک...

اطلاعات | نقشه
ساحل بکر ابوموسی

ساحل بکر ابومو...

جزایر خلیج فارس تقریبا از یک نوع طبیعت برخوردارند اما برخی از جزایر استثنا هستند مانند قشم که به سرزمین اصلی نزدیک است اما جزایری مانند ابوموسی ساحل بکری دارند و برای کسانی مناسب هستند که می‌خواهند در ساحلی آرام و تمیز مدتی را در آرامش سپری کنند. ساحل سفید رنگ و آبی و پرنده‌های مهاجر ...

اطلاعات
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب