1 1

توضیحات

ویرایش
شهرستان کنارک، از وجود اسکله مهم بندر صیادی کنارک و بنادر فعال صیادی، مناظر دیدنی تپه‌های گل افشان در کهیر زرآباد، مزارع کاشت موز درمنطقه زرآباد، محوطه‌های پارینه سنگی (قدمت پیش از تاریخ موقعیت کنارک)، فرودگاه و پارک ساحلی وپلاژهای ساحلی بندر کنارک برخوردار می‌باشد.
اسکله کنارک مکانی برای پهلو گیری لنچ‌ها و قایق‌های شکارچی ماهی است که پس از صید ماهی در این اسکله زیبا پهلو گرفته و ماهی‌ها را به سوله‌ها و مکان‌های مورد نظر تخلیه می‌نمایند .
اسکله کنارک زمینه‌های بسیارمناسبی برای طبیعت گردی دارد.فعالیتهای جاری صید و صیادی، چشم انداز طبیعی دریا ,صدای دلنشین موج‌های آبی این اسکله را به مکانی زیبا مبدل کرده اند.
بندر ماهیگیری پزم تیاب
این بندر ماهیگیری دارای حدود ۵۰ قایق و ۶ لنج ماهیگیری بزرگ تا کوچک است. ساحل این بندر به شکل پلاژ و ماسه ای می‌باشد که از نظر گردشگری دارای اهمیت خاصی است.
دماغه پزم
این دماغه، اسکله کُنارک به طول ۱۲ الی ۱۳ کیلو متر می‌باشد. وجود یک خشکی طولانی به صورت طبیعی در وسط دریا چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد نموده است.
این دماغه شبیه وال یا ...مشاهده کامل متن نهنگ است.
منبع:
http://www.negahmedia.ir/media/show_pic/23651
http://zahedan.irib.ir/1391-07-09-20-41-12/419/12260-
http://sadkhabar.ir/fa/news/22867
اسکله کنارک

اسکله کنارک

شهرستان کنارک، از وجود اسکله مهم بندر صیادی کنارک و بنادر فعال صیادی، مناظر دیدنی تپه‌های گل افشان در کهیر زرآباد، مزارع کاشت موز درمنطقه زرآباد، محوطه‌های پارینه سنگی (قدمت پیش از تاریخ موقعیت کنارک)، فرودگاه و پارک ساحلی وپلاژهای ساحلی بندر کنارک برخوردار می‌باشد. اسکله کنارک مکانی ب...

اطلاعات | نقشه
چشمه گل افشان تنگ

چشمه گل افشان ...

گل افشان یکی از شگفت انگیز‌ترین پدیده‌های ژئوتوریسمی چابهار است که در هزار کیلومتری غرب خود (در دشت کهیر در جاده تنگ_گالک در مسیر بندرعباس) میزبان 3 گل افشان است که دوتای آن به شکل تپه و دیگری به شکل آتشفشان بوده که تنها این نوع فعال است. این گل‌فشان‌ها در 95 کیلومتری غرب بندر کنارک و ...

اطلاعات | نقشه
بندر پزم

بندر پزم

بندر صیادی پزم تیاب، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کنارک در استان سیستان و بلوچستان است. این بندر از جانب شمال به دهستان جهلیان و از جانب جنوب به دریای عمان واز جانب شرق به شهرستان کنارک و از جانب شرق به شهرستان کنارک و از جانب مغرب به دریای عمان محدود می‌شود.این بندر دارای یک پا...

اطلاعات | نقشه
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب