توضیحات

ویرایش
مجتمع آبدرمانی و اقامتی قهوه سوئی سرعین تحت نظر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و شرکت آب منطقه ای استان اردبیل دارای سه قسمت می‌باشد:
-فاز اول : شامل آبدرمانی مجزا برای خانم‌ها و آقایانمه دارای استخر بزرگ راه درمانی ، حوضچه‌های آبگرم طبیعی، سونا ،جکوزی و دوش‌های انفرادی می‌باشد.
-فاز دوم : شامل آب چشم (آب سرد) است که برای شستشوی چشم‌ها مناسب می‌باشد و دارای خاصیت ضدعفونی کننده برای چشم‌ها را دارد و همچنین برای رفع سنگ کلیه و نفخ نیز مفید است ، همچنین این مجموعه کلینیک آبدرمانی هفت مرحله ای است دارای سالن‌های فیزیوتراپی برای تیم‌های ورزشی و سالمندان می‌باشد.
-فاز سوم : شامل هتل سه ستاره که امکاناتی همچون رستوران مدرن، پارکینگ طبقاتی و سالن کنفرانس را داراست.
آب این چشمه برای بیماریهای چشم مفید بوده و شستن چشمها توسط این آب موجب ضدعفونی چشم می‌شود. خوردن آب این چشمه به به دلیل دارا بودن ترکیبات بی کربناته گازدار، باعث هضم سنگ کلیه و دفع آن می‌گردد.
نوشیدن آبهای بی کربناته به اندازه نیاز قبل از غذا باعث زیاد شدن ترشحات معده شده و آشامیدن آن بعد از غذا آرامش دهنده می‌باشد و به تخلیه معده کمک می‌کند.
این آب‌ها اعمال کبدی را بهبود می‌بخشند.
از پدیده‌های جالب این مجتمع این است که فاصله مظهر چشمه ...مشاهده کامل متن آبگرم قهوه سویی با دمای چهل و چهار درجه سانتی گراد و آب چشم سرد با دمای حدودی بیست درجه سانتی گراد تقریبا ده متر می‌باشد که از عجایب عالم هستی می‌باشد.
آبهای معدنی اسیدی مثل آب چشم در بهبود تصلب رگها ، میکروبهای روده، بیماریهای تغذیه، فشار خون، نارسائی روده و عروق مؤثر می‌باشد.
آبگرم قهوه خانه همت در قسمت شمالی شهر سرعین قرار دارد دمای آب آن به چهل و چهار درجه سانتی گراد می‌رسد و آبدهی آن حدود دوهزار و هفتصد میلی لیتر در ثانیه است.
هیدروتراپی کلمه ای است که به سیستم درمانی با استفاده از آب اطلاق می‌گردد. خاصیت آبهای معدنی هم مربوط به حرارت و گرمای آن و هم مربوط به املاح و ترکیبات شیمیایی موجود در آن می‌باشد.
آب خنک‌تر از دمای بدن اثر تحریک کننده و خنک کننده دارند و آب گرمتر از دمای بدن تقویت کننده، نیرو بخش می‌باشد.
آبگرم قهوه سویی از نظر ترکیب شیمیایی در گروه آبهای کلر بیکربناته کلسیک گازدار حاوی رسوبات آهن قرار دارد و خیلی گرم است و مقدار قابل توجهی سیلیس دارند که برای تسکین دردهای مفصلی مفید باشد و استحمام در آن آرام بخش است.
ورزش مناسب در آب می‌تواند خستگی و کوفتگی‌های مختلف جسمانی را که در اثر کار سخت یا ورزشهای سنگین به وجود آمده اندرا کم کند. مراحل مختلف سونا سبب باز شدن رگ‌ها و عروق خونی بدن می‌شود که نتیجه مستقیم این فعل و انفعال، تحریک سلسله اعصاب و غدد مختلف بدن هست که موجب نشاط و آرامش روحی می‌گردد.
همچنین موجب دفع سریعتر اسید لاکتیک و مواد زائد از بافت‌های بدن شده و باعث رفع انقباض، سفتی عضلات و خستگی جسمی می‌شود.
مجتمع آب درمانی و اقامتی قهوه سویی یکی از مجهزترین آبهای درمانی سرعین دارای امکانات رفاهی استخر آبگرم ،استخر کودک ،سونای خشک و بخار، جکوزی مجهز و استاندارد و دوش آبگرم می‌باشد .
منابع:
http://iranht.ir/fa/curative-attractions
http://www.farazgroup.com/Pages/view.aspx?PostID=950
http://www.savalankhabar.ir/
پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوا...

از زیباترین نقاط استان اردبیل از لحاظ گردشگری و در دامنه‌های مرتفع و زیبای سبلان واقع شده است که بزرگترین پیست اسکی از لحاظ وسعت در ایران می‌باشد. این پیست اسکی در فاصله ۱۲ کیلو متری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین قرار گرفته است و از انجائی که پیست فوق در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا...

اطلاعات | نقشه
چشمه‌های آب گرم سرعین

چشمه‌های آب گر...

سرعین در ‪ ۲۵‬ کیلومتری شهر اردبیل قرار دارد. این شهر یکی از مهمترین مراکز استقرار چشمه‌های آبگرم در ایرن است. چشمه‌های آبگرم سرعین با دما، خاصیت و ویژگی‌های درمانی خاصی از دل زمین می‌جوشند و هر سال در فصل تابستان گردشگران بسیاری را از ایران و خارج از ایران به سوی خود جلب می‌کنند. آ...

اطلاعات | نقشه
روستای بیله درق ( ویلا دره )

روستای بیله در...

روستای بیله درق( ویلا دره) روستایی ییلاقی از توابع سرعین است که در فاصله 3 کیلومتری شمال شهر توریستی سرعین قرار دارد این روستا با آب و هوای مطبوع و دلپذیر دومین قطب توریستی منطقه سرعین می‌باشد که به دلیل برخورداری از چمنزارهای پر از گل و گیاه، کندوهای عسل,آبهای معدنی جهت استعمال داخلی ...

اطلاعات | نقشه
روستای کنزق

روستای کنزق

روستای کنزق در سه کیلومتری شهر سرعین واقع شده‌است. این روستا از شمال به اراضی اردی‌موسی، از جنوب به روستای تاریخی کلخوران، از شرق به روستای آق‌قلعه و از غرب به شهر توریستی سرعین محدود شده‌است. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۵۵۰ متر است. روستای کنزق قدمتی دیرینه دارد، که نشانه‌هایی از ...

اطلاعات | نقشه
آبشار گورگور

آبشار گورگور

چشمه گورگور از جمله چشمه‌های مشهور منطقه سبلان می‌باشد. این چشمه در دره آلوارس یا قزل گوللر که یکی از عریض‌ترین و باصفاترین دره‌های سبلان است، در ارتفاع ۲۴۲۰ متری از سطح دریا واقع شده است. آبدهی این چشمه بسیار بالا بوده و آب از خلل و فرج دیواره صخره ای مشرف به دره با فشار بیرون می‌آید...

اطلاعات | نقشه
روستای آلوارس

روستای آلوارس

این روستای ییلاقی از توابع بخش سرعین شهرستان اردبیل است که گفته می‌شود پیش‌تر ییلاق چراگاهی عشایر شاهسون بوده است. هوای پاک، سرسبزی مراتع اطراف آلوارس هر بیننده‌ای را به شوق وا می‌‌دارد. همچنین آب شدن یخ‌ها و برف‌های دامنه‌های سبلان در فصول بهار و تابستان پوشش گیاهی چشم‌نوازی را همراه ...

اطلاعات | نقشه
تپه سرعین ( تپه آناهیتا )

تپه سرعین ( تپ...

از مهمترین جاذبه‌های تاریخی، باستانی و مذهبی سرعین تپه باستانی آناهیتا است که در طی سالیان از آن به اسامی آناهیتا، سارقین و زرتشت یاد شده و از نشانه‌های پرستش دین زرتشت در این منطقه است. این تپه باستانی که در قسمت غربی شهر سرعین قرار داشته و قدمت آن به اواخر هزاره اول و دوم قبل از میلا...

اطلاعات | نقشه
آتشکده آذر فریق

آتشکده آذر فری...

روستای باستانی و ییلاقی آتشگاه که به آغ مام نیز معروف می‌باشد از توابع دهستان سبلان در فاصله 5 کیلومتری شمال سرعین واقع شده است. این روستا از باستانی‌ترین مکانهای شهر سرعین و استان می‌باشد که آثار باقی مانده از دورانهای قدیم موید این مطلب است. بر فراز تپه باستانی که امروزه خرابه هائی ا...

اطلاعات | نقشه
مشاهده تمامی جاذبه های گردشگری

مسافرین سرعین بدانند

سرعین شهری کوچک در 25 کیلومتری جنوب اردبیل است. این شهر به علت چشمه‌های آبگرم فراوان شهرت دارد و یکی از مناطق گردشگری در استان اردبیل است.
جاذبه‌های شهر سرعین
آبگرم ها: سرعین دارای دهها چشمه آب گرم معدنی می‌باشد که از کوه سبلان سرچشمه می‌گیرند.
لیست برخی آبگرم‌های معروف سرعین
گاومیش گلی
بش ... ادامه مطلب
مسافرین سرعین بدانند

اطلاعات بیشتر...
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب