1 1

توضیحات

ویرایش

آدرس : ۵۰ کیلومتری شرق کرمانشاه - شهرستان صحنه
یکی از شهرستانهای زیبای استان کرمانشاه٬شهرستان صحنه میباشد. شهرستان صحنه در ۵۰ کیلومتری شرق کلانشهر کرمانشاه واقع شده است و شهرستانی است که سابقه آن به دوران پیش از اسلام می‌رسد و این مهم از گوردخمه هایی که از دوره هخامنشی در این شهر وجود دارد،معلوم می‌گردد.
از دیدنی‌ترین جاهای شهرستان صحنه، دربند صحنه می‌باشد که طبیعت کرمانشاه را به نمایش می‌گذارد و یکی از زیباترین مناطق کرمانشاه در واقع سراب صحنه است معروف به دربند است که اگر به غرب کشور آمدید حتما به این مکان سر بزنید.
این منطقه یکی از مناطق خوش آب و هوا این شهر به لحاظ توسعه گردشگری و پتانسیل خوب توریست می‌باشد . نظر به وجود آبشارهای زیبا ، خروشان و همچنین ایجاد مراکز اقامتی و رفاهی در این محوطه مسافران و گردشگران زیادی از شهرهای حومه و سایر استان‌ها به این مکان مراجعه می‌نمایند.
سراب صحنه در شمال شهر صحنه و در محلی به نام دربند واقع شده که مزارع صحنه را آبیاری می‌کند. در دربند صحنه دره ای بسیار زیبا، با انواع درخت‌های وحشی و باغ میوه وجود دارد که در تاریخ باستان ایران احتمالاً زیستگاه و تفرجگاه بسیاری از شاهان دوره‌های مختلف بوده است.
لازم به ذکر است جهت رفتن به دربند و استفاده از طبیعت زیبا و هوای مطبوع آنجا ماشین خود را در پارکینگی که در ابتدای دربند صحنه می‌باشد پارک نمایید و از چرخ دستی هایی که در آنجا حاضر می‌باشند برای حمل اثاثیه خود کمک بگیرید.
از ورودی که داخل شوید دربند صحنه با یک نسیم خنک و بهاری به پیشواز شما می‌آید و نوازشتان می‌کند. در ابتدای دربند صحنه، یک دریاچه کوچک مصنوعی هست با چند تا قایق پدالی که شبیه قو هستند، اگر خواستید می‌توانید با قایق‌ها دوری هم در دریاچه مصنوعی بزنید.
در کنار این سراب آبشاری زیبا وجود دارد که آب آن با فشار زیاد از شکاف کوهی بیرون می‌ریزد. این آبشار در فصل بهار از مکانهای دیدنی و زیبای صحنه محسوب می‌شود اما در هر فصل دیگری نیز جلوه ای خاص دارد.
در سرچشمه‌های اصلی این دره در زمان‌های نه چندان دور آبشار کوچک دیگری وجود داشته است که در حال حاضر به نام آبشار خُشکه معروف است. پایین‌تر از این آبشار خشک شده سرچشمه‌های آب دربند به نام چهارچشمه ( چوار کینی ) وجود دارد.
سراب دربند صحنه از چهار چشمه اصلی سرچشمه گرفته و باعث تشکیل آبشاری شده که آب آن از شمال به جنوب جریان دارد. آب‌های چهار چشمه بعد از طی 500 متر به بلندی پشت آبشار اصلی رسیده و در آنجا آبشاری بسیار زیبا و دیدنی را به وجود آورده که زیر آبشار جلبک‌ها سبزی خوش رنگی رقم زده اند و صخره زیر آبشار را رنگ آمیزی کرده اند.
چهارچشمه در قسمت شمالی دربند است و خود به تنهایی از مکان‌های زیبا و دیدنی دربند است و همان جاییست که زمانی تفرجگاه شاهان بوده و امروز با کلی مرکز اقامتی و رفاهی پذیرای شماست.
نیمی از همین آب جهت استفاده مردم شهر که در قسمت شمالی شهر صحنه اسکان دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مسیر خود بسیاری از درختان خودرو از قبیل گردو و انجیر ، گلابی و سُماق و سنجد را آبیاری نموده و مناظری بسیار زیبا و دلنشین را به وجود آورده است که درختان برافراشته گردو در اطراف این سراب گوشه ای از بهشت را بر روی زمین جلوه گر می‌سازد.
کوه‌های رگه مانند و غار کیکاووس یا دخمه مادها، از دیگر مناظر دیدنی این دره سرسبز محسوب می‌شوند.
در حال حاضر با امکاناتی که در آن بوجود آورده اند در فصل گرما و خصوصا بهار پذیرای مهمان از استان و کشور می‌باشد.

منابع:
http://kermanshah.irib.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=23089
http://www.yjc.ir/fa/news/4509168
http://negahmedia.ir/media/show_video/2264
http://www.iran.paranddownload.com/1391/02/

با تشکر از :

ترنج حقیقی

دربند صحنه ( سراب صحنه )

دربند صحنه ( س...

یکی از شهرستانهای زیبای استان کرمانشاه٬شهرستان صحنه میباشد. شهرستان صحنه در ۵۰ کیلومتری شرق کلانشهر کرمانشاه واقع شده است و شهرستانی است که سابقه آن به دوران پیش از اسلام می‌رسد و این مهم از گوردخمه هایی که از دوره هخامنشی در این شهر وجود دارد،معلوم می‌گردد. از دیدنی‌ترین جاهای شهرستا...

اطلاعات | نقشه
گور دخمه صحنه (  شیرین فرهاد )

گور دخمه صحنه ...

گوردخمه صحنه که با نام‌های گوردخمه دربند نیز نامیده می‌شود و در بین اهالی محل به قبر کیکاوس، فرهاد تراش و گور شیرین و فرهاد نیز معروف است، یکی از نادر‌ترین گوردخمه‌های 2 طبقه دوره مادها است که در در بدنهٔ کوه شوق علی واقع در شمال شهر صحنه و در فاصله 200 متری سمت راست رود دربند که از توا...

اطلاعات
روستای کندوله

روستای کندوله

روستای کندوله از توابع بخش دینور شهرستان صحنه کرمانشاه میباشد که در 52 کیلومتری شهر صحنه و 75 کیلو متری کرمانشاه واقع شده است. روستای کندوله از طریق شهرهای کرمانشاه، صحنه و کامیاران قابل دسترسی است و جاده‌های منتهی به این روستا از شهرهای مزبور مناسب و آسفالت است. این روستا از شمال به ...

اطلاعات | نقشه

سراب دربند صحنه کرمانشاه

سراب دربند صحنه کرمانشاه یکی از خوش آب وها‌ترین مکان‌های تفریحی ایران و کرمانشاه است که از پر آب‌ترین سراب‌های ایران به شمار میاد.
این سراب در تمام فصول دارای گردشگران زیادی از تمام نقاط ایران و جهان است
آبشار‌های فراوان که از میان باغ‌های گردو میگذرند بر زیبایی این منطقه افزوده
در فصل پاییز نقاشی رنگ‌ها رو میتونید در این سراب ببنید
این سراب در شهرستان صحنه مابین استان کرمانشاه و همدان و 50 کیلومتری کرمانشاه قرار دارد
حتما به این منطقه مسافرت کنید
عکاس : امیر ریزوندی ... ادامه مطلب
سراب دربند صحنه کرمانشاه

مهرداد قاسمی

مهرداد قاسمی یکشنبه 4 بهمن 94 - 11:48

به به ، چقدر زیباست، مرسی از عکسای قشنگتون

اطلاعات بیشتر...
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب