آب و هوا

توضیحات

ویرایش
نام قدیم : گلستان، نسیم شهر
بهارستان از شهرستانهای استان تهران است,شهرستان بهارستان جزء پرتراکم‌ترین شهرستان‌های کشور است, طوری که جمعیت این شهرستان با برخی از استانها برابری می‌کند.شهرستان بهارستان از شمال به شهرستان شهریار، از غرب و جنوب غربی به شهرستان رباط کریم و از شرق به شهرستان اسلامشهر ...مشاهده کامل متن محدود می‌شود .
بهارستان دارای 3 شهر گلستان، نسیم شهر و صالحیه و 4 روستای امامزاده باقر (ع)، همدانک، اورین و ریه می‌باشد و اخیراً 2 روستا به این شهرستان الحاق شده است
این شهرستان از لحاظ ویژگی‌های جغرافیایی، مخروط افکنه یا جلگه آبرفتی پایکوهی بوده و دارای 3 رودخانه فصلی شادچای، کرج و سیاب می‌باشد.
به علت کاهش ارتفاع و مجاورت با مناطق کویری شهرستان رباط کریم، بهارستان تحت تأثیر آب و هوای نیمه بیابانی قرار گرفته و از اقلیم نیمه بیابانی برخوردار است.
به علت اجتماع مهاجرین از نقاط مختلف کشور بهارستان ترکیبی از کلیه آداب و رسوم خاص اجتماعی سراسر کشور را درخود جای داده است.
در این شهرستان بیش از 1200 واحد تولیدی وجود دارد که از این تعداد 70 در صد فلز، 3 درصد غذایی و ما بقی متشکل از نساجی، شیمیایی می‌باشد.
با وجود دو شهرک صنعتی خصوصی «قلعه میر» و «بهاریه» و واحدهای غیرمتمرکز صنعتی، بیش از 500 هکتار از اراضی این شهرستان به صنایع اختصاص یافته که در مجموع بیش از 12 هزار شغل ایجاد نموده است.
وجود 4 بقعه متبرک زیارتی، 10 کتابخانه عمومی و تعداد قابل توجهی نشریه محلی ـ که به چاپ می‌رسند ـ در این شهرستان نشان دهنده وضعیت مناسب فرهنگی این شهرستان است.
«شرکت شان دشت(پاژن)»، «شرکت رباط مخزن»، «شرکت جهان پروفیلپارس»، «شرکت دستمال ایران»، «شرکت عمران سوله»، «صنایع بسته بندی شادمهر» واحدهای بزرگ مشغول فعالیت بهارستان هستند
در بخش صادرات غیرنفتی، صادر کنندگان زیادی در سطح شهرستان بهارستان فعال می‌باشند.
منبع:
http://baharestan.ostan-th.ir
http://fa.wikipedia.org
http://dehyariorin.ir/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=17
درخت کهنسال وجه آباد

درخت کهنسال وج...

نَسیم‌شهر با نام قدیمی اکبرآباد شهری در مرکز بخش بوستان شهرستان بهارستان استان تهران است که دارای چند روستا به نام‌های خیرآباد, وجه آباد,اسماعیل اباد, کُلمه,حصارک,همدانک,اورین-تاجیک و شهرک جدید جعفری و مهر میباشد. در سال‌های گذشته این شهر از توابع شهرستان رباط کریم بود. اما با توجه به ...

اطلاعات | نقشه