آب و هوا

توضیحات

ویرایش
زمانی که به شهر ریشیکش در ایالت «اوتارخاند» می‌رسید تازه متوجه می‌شوید هیچ از هندوستان نمی‌دانید. ریشیکش را مهد یوگا می‌دانند و به همین مناسبت هم به آن شهر یوگی‌ها می‌گویند.
شهری که تا از نزدیک نبینید، نمی‌توانید باورکنید مهد یوگاست.همه چیز در شهر ریشیکش به آرامی رود گنگ است که در این شهر جاری است. نه به خاطر مرتاضان و قدیسانی که با لباس‌های نارنجی در شهر پرسه می‌زند بلکه ...مشاهده کامل متن به خاطر آرامش نابی که همه ناملایمات اجتماعی و اقتصادی شهر را بی‌رنگ کرده است.
این هم از عجایب زندگی در هند است.
البته سهم گنگ را در این آرامش نمی‌توانید نادیده بگیرید. اگر اهل مراقبه هستید خنکای نسیم سحرگاهی آن را فراموش نکنید. همنشین گنگ شوید و با نوای آن جاری.
رود گنگ از دل شهر می‌گذرد و دو پل معلق پیاده رو دو قسمت مرکزی شهر را به هم وصل می‌کند. دو پل معلق به «رام جولا» و «لاکشمانجولا» ۳ کیلومتر فاصله را خط می‌زنند و دو بخش شهر را به هم پیوند می‌دهند.
جایی که رستوران‌های مختلفی وجود دارد که در منو آنها غذا‌های تند و تیز و بدون گوشت هندی به گردشگر پیشنهاد می‌شود.
به شهر یوگی‌ها که می‌رسید؛ قضاوت را کنار بگذارید. با تجربه‌ها می‌گویند حضور یکباره می‌تواند عمیق‌ترین ارتباطات عاطفی شما را با یوگا برای همیشه از بین ببرد.
بنابراین با خود یکی شوید و به آشرام‌ها ی مختلف سرک بکشید، در کلاس تمرینات روزانه شرکت کنید و تجربه‌ای ناب را به عنوان سوغات با خود به همراه بیاورید.یوگایی که هر ساله هزاران نفر علاقمند به یوگا برای تکمیل دانسته‌های خود به این شهر می‌کشاند.
طنازان می‌گویند این شهر آفریده شده است تا در اوج مشکلات اجتماعی و اقتصادی به شما یاد بدهد چگونه آرام بگیرید.


منبع:http://wikiroosta.ir/

نظر شما درباره ریشیکش

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید