توضیحات

ویرایش

سرآسیاب قیر و کارزین از مکانهای زیبا و دیدنی شهرستان قیروکارزین و جنوب استان فارس است.
تفرجگاه و چشمه همیشه جوشان سرآسیاب در فاصله چند صد متری شرق شهرک الهادی در شمال شرق شهر قیر واقع شده است.
وجود چشمه‌های پرآب و گوارا از ویژگی‌های این تفرجگاه زیبا است ,این چشمه‌های زیبا از دل کوه می‌جوشد و پس از عبور از تنگه‌های پر پیچ و خم، از دامنه کوه به دشت سرازیر می‌شود.
در قدیم از آب این چشمه برای گرداندن چند آسیاب استفاده می‌شده است اما هم اکنون آب این چشمه بخش وسیعی از باغات و زمین‌های زیر دست را سیراب می‌کند. همچنین وجود این آب و هوا باعث رشد درختان همیشه سبز و زیبا در این منطقه شده است.
شهرستان قیر و کارزین در 145 کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد و با وجود باغهای سرسبز مرکبات و نخیلات ، تفرجگاههای بکر ، چشمه‌های آبگرم و یادمانهای بی نظیر تاریخی یکی از نقاط دیدنی و قابل توجه در استان فارس است.

منبع:
http://shiraz.irna.ir/
http://www.javanemrooz.com
http://www.zananbaloch.ir
http://www.titreakhbar.com
http://www.farsnews.com/pr
http://fars.irib.ir

سرآسیاب قیر و کارزین

سرآسیاب قیر و ...

سرآسیاب قیر و کارزین از مکانهای زیبا و دیدنی شهرستان قیروکارزین و جنوب استان فارس است. تفرجگاه و چشمه همیشه جوشان سرآسیاب در فاصله چند صد متری شرق شهرک الهادی در شمال شرق شهر قیر واقع شده است. وجود چشمه‌های پرآب و گوارا از ویژگی‌های این تفرجگاه زیبا است ,این چشمه‌های زیبا از دل کوه م...

اطلاعات | نقشه
دریاچه سد سلمان فارسی

دریاچه سد سلما...

سد بتونی سلمان فارسی در40 کیلو متری جنوب غربی جهرم و 30 کیلومتری شمال شرقی قیر قرار دارد. این سد روی رودخانه قره آغاج که از کوههای زاگرس سرچشمه می‌گیرد در محل تنگه کارزین احداث شده است. دریاچه این سد هم با وسعت 4850 هکتار گونه‌های پلیکان پا خاکستری، کاکایی و باکلان و را حمایت می‌کند...

اطلاعات | نقشه
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب