توضیحات

ویرایش
جزایر مالدیو از مکان‌های جذاب برای غواصان است و ایستگاه‌های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد.مسافران معمولا از هواپیما برای سفر به مالدیو استفاده می‌کنند.
فرودگاه ماله در جزیره هول هوله و در نزدیکی پایتخت مالدیو واقع شده است. برای جابجایی مسافران از فرودگاه به هتلها، معمولا از قایق و یا هواپیماهای دریایی استفاده می‌شود.
مالدیو سرزمین جزیره‌هاست؛ جزیره‌هایی کوچک که با فاصله‌های کمی از هم این کشور را می‌سازند. شاید بتوان این کشور را آرام‌ترین جای کره‌ی زمین نامید. با وجود شور و هیجانی که در ساحل بعضی از این جزیره‌ها برپاست، باز هم آرامش آبی اقیانوس بر تمام این‌ها چیره می‌شود.
تقریباً تمام جزیره‌ها آب و هوای گرمسیری مالدیو را دارند؛ بهار، تابستان و حتی اوایل پاییز، گرم است و خشک؛ اما زمستان‌ها با وجود گرما، رطوبت هوا بالاست، باران‌های زیادی می‌بارد و باد و طوفان هم در جریان است.
از آن‌جا که ناآرامی دریا، حرکت قایق‌ها و کشتی‌ها بین جزیره‌ها را محدود می‌کند، توریست‌ها خیلی علاقه‌ای به سفر در این فصل ندارند. بهترین وقت برای دیدن جزیره‌های مالدیو، ...مشاهده کامل متن هوای آفتابی تابستان و یا شور و هیجان قبل از کریسمس در پاییز است.
معمولا جزایر شمالی در مالدیو، پر جمعیت‌تر بوده و امکانات خوبی را برای مسافران آماده کرده است. مشهورترین جزیره در شمال کشور، گافارو فالو می‌باشد که در نزدیک پایتخت این کشور می‌باشد و یکی از بهترین نقاط برای غواصی در اقیانوس هند به شمار می‌آید.
تورهای غواصی با استفاده از تجهیزات مدرن در گافارو فالو برگزار می‌گردد.
آری، تودو و رادهو از دیگر جزایر شمالی مالدیو می‌باشند. آری، بیشترین تعداد گردشگر را در خود جای می‌دهد زیرا دارای هتلهای مناسبی می‌باشد و همچنین بازار محلی و صنایع دستی آن مورد علاقه گردشگران است.
در شمال مالدیو اگر سری به شهر هاالیف بزنید، احتمالا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای دریایی عمرتان را خواهید خورد. در این جزیره باریک و بلند شغل بخش قابل توجهی از مردم ماهیگیری است و بهترین غذاهای دریایی مالدیو دراین شهر پیدا می‌شود.
در اینجا صدها مدل ماهی، میگو، صدف و خرچنگ که با صدها روش مختلف پخته می‌شوند، در انتظار شماست!
اگر شلوغی جزایر شمالی باعث ناراحتی شماست و ترجیح می‌دهید در ساحل استراحت کنید و آفتاب بگیرید، جزایر جنوبی برای شما مناسب‌تر است.
واوو یکی از همین جزایر جنوبی است که کم جمعیت‌ترین جزیره مالدیو به حساب می‌آید.
جزیره آدو نیز، در نیمه جنوبی مالدیو واقع شده است و هتلها و رستورانهای گرانقیمتی در آنجا آماده پذیرایی از مسافران است.

منبع:http://www.akairan.com/
موزه ملی مالدیو

موزه ملی مالدی...

یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری مالدیو این موزه است. این موزه در پارک سلطان واقع شده است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه است که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور نمایان است. تاریخ گشایش این موزه 19 نوامبر 1952 است و در هنگام افتتاح دو هدف را برای این کار بیان کردند؛ حفظ و نگهد...

اطلاعات | نقشه
مسجد جامع ماله

مسجد جامع ماله

مسجد السلطان بزرگ‌ترین مسجد کشور مالدیو است که در پایتخت آن بنا نهاده شده است. سال ساخت آن به 1656 میلادی بازمی‌گردد. این مسجد شامل یک مرکز اسلامی‌بزرگ نیز هست و نزدیک 5000 نفر می‌توانند در آن همزمان نماز بخوانند. گلدسته‌های طلایی و زیبای این مسجد بر زیبایی‌های شهر ماله افزوده است. بس...

اطلاعات | نقشه
مولی آگه

مولی آگه

این مکان در سال 1906 ساخته شده و ساخت آن قبل از شروع جنگ جهانی اول پایان یافته است. مدتی به عنوان مقر حکومتی مالدیو بوده است. در سال 1953 پس از اعلام جمهوری در این کشور این مکان به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شد و تا سال 1986 هم به همین عنوان بود. این مکان زیبا با معماری شگفت انگیز و قدیم...

اطلاعات | نقشه
بازارهای میوه و ماهی

بازارهای میوه ...

در ماله چند بازار می‌توانید پیدا کنید که اجناس چینی، هندی، سنگاپوری و تایلندی را با قیمت‌های خوبی می‌فروشند ولی بازار اصلی یا بازار محلی ماله که برای توریست‌ها هم جای جالبی است، در شمال جزیره و در نزدیکی مرکز اسلامی قرار گرفته است. بازار ماهی‌فروش‌ها هم که پاتوق ماهی‌گیرهای مالدیو است،...

اطلاعات | نقشه
جزایر مالدیو

جزایر مالدیو

جزایر مالدیو از مکان‌های جذاب برای غواصان است و ایستگاه‌های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد.مسافران معمولا از هواپیما برای سفر به مالدیو استفاده می‌کنند. فرودگاه ماله در جزیره هول هوله و در نزدیکی پایتخت مالدیو واقع شده است. برای جابجایی مسافران از فرودگاه به هتلها، معمولا از قایق ...

اطلاعات | نقشه
رستوران زیر آبی ایتها

رستوران زیر آب...

رستوران ایتها (Ithaa) در یک جزیره خصوصی در وسط اقیانوس هند قرار دارد. رستوران ایتها در حقیقت اولین و تنها رستوران تمام شیشه ای زیر آبی جهان است. این رستوران با سطح آب پنج متر فاصله داشته و نمایی 360 درجه از زندگی دریایی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می‌کند. ایتها در زبان مالدیوی معن...

اطلاعات | نقشه
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب