مصاحبه با یکی از بهترین مشاوران تور اروپا!

قطعا اگر به دنبال تورهای اروپایی بوده باشید، در هر وبسایتی اطلاعات مختلفی می‌بینید! این اختلاف اطلاعات به دلیل سودجویی و یا بیان اشتباه اطلاعات نیست و دلیل آن، فقط این است که در هیچ سایتی اطلاعات جامعی پیدا نمی‌کنید. سعیده بشکار، تجربه زیادی در مشاوره تورهای اروپا دارد. در گفت‌و‌گویی که با خانم بشکار داشتیم، سعی کردیم به رایج‌ترین سوالات متقاضیان تور اروپا پاسخ دهیم. قطعا که برای خواندن این مطلب وقت کمی صرف می‌کنید اما اطلاعاتی که در این مطلب به دست می‌آورید، در تصمیم‌گیری شما برای خرید تور اروپا تاثیرگذار است!

... ادامه مطلب
مصاحبه با یکی از بهترین مشاوران تور اروپا!

راه‌های یافتن ارزان‌ترین تورها در مهرماه

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که به خاطر گرمای هوا، درگیری‌های شخصی یا قیمت‌های بالای تورهای تابستان، سفری در این فصل نداشتید یا می‌خواهید دوباره لذت گردش پائیزی را هم ببرید، حالا بهترین زمان برای تصمیم‌گیری درباره‌ی خرید تور مسافرتی است.

آژانس مقتدرسیر به عنوان یکی از برگزارکنندگان مطرح و باسابقه‌ی تورهای مسافرتی در ایران، می‌کوشد تا شما را با شرایط خرید هر چه بهتر تورهای مسافرتی آشنا کند. در این‌جا تلاش ما بر آن است تا راه‌های خرید تورهای ارزان‌قیمت دو مقصد همسایه‌ی ایران را به شما معرفی کنیم.

... ادامه مطلب
راه‌های یافتن ارزان‌ترین تورها در مهرماه

گردشگری زمستانی ، فرصت توریستی فراموش شده

مناطق متعددی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه که از نظر آب و هوایی مشابه مناطق برفی و سردسیر ایران مانند اردبیل بوده اما در مقایسه با ظرفیت ها ، بسیار ضعیف تر از آن هستند براحتی توانسته اند با استفاده از پتانسیل برف و کوهستان گردشگری زمستانی خود را توسعه داده و سالانه منابع ارزی قابل توجهی کسب کنند.

گردشگری زمستانی ، فرصت توریستی فراموش شده

مناطق کوهستانی و پر برف در کشورهایی چون فرانسه، سوییس، اتریش و ایتالیا بخشی از اعتبار حوزه ورزش و گردشگری خود را مدیون برف و زمستان در رشته کوه باشکوه آلپ هستند، چین و روسیه نیز در این زمینه وضعیت مشابهی دارند.

این کشورها از طرفی با آغاز فصل زمستان و برگزاری مسابقات ورزشی در رشته هایی مانند اسکی، اسنو موبیل، لژ سواری، هاکی و اسکیت روی یخ در راه تشویق جامعه به سمت ورزش حرکت کرده و از طرف دیگر با سرمایه گذاری مناسب، تامین زیرساخت های گردشگری در کنار میزبانی مسابقات بین المللی با جذب گردشگران از سایر نقاط دنیا سودهای سرشاری را بدست می آورند.

گردشگری زمستانی ، فرصت توریستی فراموش شده

حتی در داخل کشور نیز شرایط آب و هوایی استان اردبیل مورد حسرت بسیاری است، در همین تهران به نفس افتاده از دست دود و دم ، مردم برای فرار از آلودگی هوا و برای گذراندن ساعاتی با فراغ بال در توچال، شمشک و دیزین له له می زنند.

اینها در حالی است که استان اردبیل و مناطقی از شمالغرب کشور با وجود دارا بودن زمستانی پربرف و باشکوه تنها نظاره گر هدر رفتن سرمایه ها و نعمت های خدادادی است و نه تنها از آن استفاده بهینه ای نمی شود بلکه بدلیل سو مدیریت و فقدان سرمایه گذاری خود عامل دلتنگی و حبس مردم در خانه هایشان می شود.

استان اردبیل در ارتفاع یک هزار و ۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و به عنوان یک منطقه سردسیر و کوهستانی ، برف بیش از هفت ماه میهمان کوهستان های اطراف و حتی برخی شهرهای آن است؛ برفی که به گفته کارشناسان می توانست در صورت اتخاذ تدابیر مناسب در قالب فرصتی بی نظیر در زمینه گردشگری موجب افزایش اشتغال، درآمدزایی و عامل سرعت بخشی در رشد و توسعه استان عمل کند.

از سوی دیگر آب های معدنی در مناطق کوهستانی استان اردبیل قابلیت و فرصت ارزنده ای است که استفاده از آن تنها به فصول گرم سال محدود شده و این درحالی است که به گفته صاحبنظران بهترین زمان استفاده از آنها فصول پاییز و زمستان است.

... ادامه مطلب
گردشگری زمستانی ، فرصت توریستی فراموش شده

غذاهای هندی در قشم

جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره ایران محبوبیتی خاص در بین ایرانیان دارد و به دلیل وجود عجایبی خارق العاده و تفریحاتی مهیج در آن سالانه گردشگران و مسافران بسیاری را به سوی خود می کشاند و خاطرات خوشی را برای آن ها به یادگار می گذارد، این جزیره سراسر پر از رمز و راز است و برای گوشه گوشه از این جزیره داستان هایی عجیب و شنیدنی وجود دارد که اگر بخواهید از تمام آن ها باخبر باشید باید چند روزی به این داستان ها گوش فرا دهید.

... ادامه مطلب
غذاهای هندی در قشم

ویلا جنگلی زیارت گرگان

ویلا جنگلی زیارت کد۱۰۲۶
ویلا جنگلی زیارت کد ۱۰۲۶ که در کیلومتر ۴ میدان ناهارخوران به روستای زیارت گرگان قرار گرفته است به دلیل اب و هوای ییلاقی و پوشش جنگلی منطقه بسیار مورد توجه مسافران میباشد . این ویلا یک خوابه ۸۰ متر مربعی که به صورت دربست بوده دارای ۵۰۰ متر حیاط پلکانی درخت کاری شده می‌باشد . یک حیاط مسطح ۳۵ مترمربعی نیز در پشت ویلا قرار دارد . چیدمان کلی وسایل ویلا ساده می‌باشد و به دلیل ییلاقی بودن منطقه نیازی به سیستم سرمایش خاصی ندارد . هم چنین ۲ بخاری نفتی بی بو و یک بخاری برقی برای گرمایش این ویلا در نظر گرفته شده است . ظرفیت نرمال این ویلا ۷ نفر بوده و برای ۵ نفر وسایل کامل خواب موجود می‌باشد . تراس بزرگ این ویلا با چشم انداز وسیعی از جاده زیارت و خانه‌ها و پوشش جنگلی و کوهستان همواره چشم نواز میهمانان خواهد بود . مسیر ورودی این ویلا یک کوچه بتنی شیب دار میباشد که برای اکثریت خودروها قابل عبور مرور می‌باشد . رو به روی درب ورودی ویلا در بیرون محوطه باز اختصاصی جهت پارک خودروها وجود دارد .

جهت دیدن اطلاعات بیشتر سری به سایت گرگان تماشا بزنید :
http://www.gorgantamasha.ir/Default/Place/3778 ... ادامه مطلب
ویلا جنگلی زیارت گرگان

دلایل رد شدن ویزای شینگن

دلایل رد شدن ویزای شینگن

بسیاری از متقاضیان ویزای شینگن این سوال را دارند که دلایل ریجکت شدن چیست؟ چرا با داشتن مدارک کامل باز هم ویزای آن ها رد شده است؟ آیا رفع ریجکتی وجود دارد و چه کارهایی باید برای رفع ریجکتی انجام داد؟ در این مقاله سعی داریم این موضوعات را برای شما به طور شفاف توضیح دهیم.با Okvisa.ir همراه باشید.

ریجکت شدن به چه معناست؟

زمانی که شما برای ویزا شینگن اقدام میکنید، در روز وقت سفارت انگشت نگاری می شوید و مدارک را تحویل سفارت می دهید، چنانچه بعد از دریافت پاسپورت لیبل ویزا را مشاهده نمیکنید، متاسفانه با درخواست ویزای شما موافقت نشده است یا به اصطلاح ریجکت شده اید. سالین قبل مهر ریجکتی در پاسپورت درج میشد اما در حال حاضر با توجه به سیستم انگشت نگاری سراسری دیگر نیازی به درج مهر ریجکتی در پاسپورت مسافر نیست.

دلایل ریجکتی و دلایل رد شدن ویزای شینگن چیست؟

۱٫ اعمال مجرمانه در گذشته یا حال

اقدامات گذشته و کنونی متقاضی اخذ ویزای شینگن از اهمیت بالایی نزد افسر سفارت برای صدور ویزا برخوردار است.

اگر از نظر آفسیر مربوطه با توجه به شواهد و مدارک فعلی، شما تهدید برای قوانین و مقررات، امنیت داخلی و اموال عمومی در منطقه شینگن قلمداد شوید، ایشان با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد کرد. برخی از دلایل عبارتند از : تروریسم، اعتیاد به موادمخدر، کودک‌آزاری و سایر جرایم سنگین.

۲٫ مدارک ارائه شده جعلی و فاقد اعبار باشد

به هیچ وجه از مدارک جعلی و تقلبی استفاده نکنید. زیرا باعث میشود که ویزای شما ریجکت شود و حتی در مواردی متقاضی تا سالها نتواند ویزای شینگن دیافت کند. در حال حاضر تمامی مدارک متقاضی از جمله حساب بانکی و .. توسط دفاتر کارگزاری از مراجع صادر کننده استعلام و تائید خواند شد. چنانچه تصور میکنید مدارک کافی برای درخواست ویزا ندارید، از ارائه دادن مدارک جعلی جدا خودداری نمائید.

دلایل رد شدن ویزای شینگن

۳٫ توضیحات ناکافی درمورد دلایل و شرایط اقامت

موضوع مهم دیگری که در تصمیم گیری افسر سفارت نقش مهمی دارد، این است که که متقاضی نتواند دلیل و شرایط اقامت خود وی را متقاعد نماید. مانند موارد زیر:

عدم ارائه مدارک شغلی که با وضعیت مالی فعلی شما مطابقت داشته باشد.

عدم ارائه مدارکی که هدف شما از سفر و شرایط اقامت شما در حوزه شینگن را مشخص نماید.

زمان ویزای درخواستی با سایر مدارک شما مطابقت نداشته باشد.

۴٫ پاسپورت مخدوش و یا عدم اعتبار پاسپورت

یکی از دلایل رد شدن ویزای شینگن، ممکن است آن باشد که پاسپورت متقاضی در شرایط بدی نگهداری شده باشد. پاسپورت ناسالم می‌تواند به دلیل پاره شدن یا وارد شدن آسیب به صفحات، پاره شدن جلد پاسپورت و غیره باشد. پاسپورت شما در زمان درخواست ویزا باید اعتبار کافی ( ۶ ماه از تاریخ سفر ) داشته باشد.همچنین دو برگه خالی حد اقل در پاسپورت شما موجود باشد.

۵٫ عدم داشتن برنامه سفر درست و مناسب

ارائه درخواست ویزای شینگن یا تور اروپا در سفارت نادرست (مقصد اصلی سفر شما و همچنین قسمت بیشتر اقامت شما کشوری جز کشوری باشد که از آن اقدام میکنید)

عدم ارائه مدارک کافی درباره رزرو هتل یا محل اقامت شما

عدم ارائه رزرو پرواز به ازای هر نفر و در تاریخ مشابه با هتل یا دعوتنامه متقاضی

۷٫ نامه نامعتبر

نامه‌ های ارائه شده شما باید از طرف نویسنده آن به تائید رسیده باشد. این موارد شامل زیر می‌باشند:

عدم ارائه نامه رسمی در سربرگ شرکت همراه با آدرس و اطلاعات تماس نویسنده

ارائه نامه‌ای که سه ماه از تاریخ صدور آن گذشته باشد.

مخدوش شدن یا عدم وجود امضا یا مهر نویسنده ارجاع‌نامه

۸٫ مدارک ناکافی درمورد تمکن مالی

یکی از دلایلی اصلی ریجکت شدن، این است که نتوانید تکمن مالی خود هنگام سفر به کشورهای موردنظر و همچنین هزینه کافی برای برگشت به کشور خود را به اثبات برسانید. به موارد زیر توجه کنید:

عدم ارائه تمکن مالی و سرمایه مناسب

عدم ارائه برگه تمکن مالی معتبر با تاریخ بیش از ۷ روز از روز مصاحبه

عدم ارائه نامه گردش مالی با تاریخ بیش از ۷ روز از روز مصاحبه

۹٫ شناسنامه یا سند ازدواج نامعتبر

عدم ارائه شناسنامه یا سند ازدواجی معتبر . توضیحات بیشتر در موارد زیر:

ارائه مدارکی که فاقد مهر و امضاهای لازم باشند

عدم ارائه مدرکی که ارتباط نام‌های ذکر شده در پاسپورت با شخص متقاضی را مشخص نماید

عدم ارائه مدرکی که حضانت قانونی فرزند همراه را به اثبات برساند (اگر والدین فرزند جدا شده یا یکی از آنها فوت کرده باشد)

عدم ارائه مدرکی مبنی بر فرزندخواندگی (درصورتیکه شخص با فرزندخوانده خود درحال سفر باشد)

۱۰٫ بیمه‌ی سفر نامعتبر

برای مثال شما برای اخذ ویزای ایتالیا نیاز به ارائه بیمه نامه مسافرتی به سفارت دارید. در مورد بیمه نامه به موارد زیر توجه کنید:

عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی در مدت زمان پیش‌بینی شده ( حد اقل خسارت بیمه نامه برای ویزای شینگن ۳۰٫۰۰۰ یورو می باشد)

ارائه یک بیمه مسافرتی که کشور شینگن موردنظر را تحت پوشش خود ندارد

ارائه بیمه مسافرتی که تمام بخش‌های منطقه شینگن را پوشش نمی‌دهد

عدم ارائه بیمه مسافرتی که تمام روزهای سفر شما را مورد پوشش قرار می‌دهد

۱۱٫ عدم ارئه مدرک درمورد سکونت

محل اقامت شما در کشور مورد نظر باید مشخص باشد، لطفا به موارد زیر توجه بفرمائید:

عدم ارائه مدارک معتبر مربوط به رزرو هتل

عدم ارائه دعوت نامه از طرف میزبان

عدم ارائه مدارکی مربوط به مسافرت به منطقه شینگن با استفاده از یک تور مسافرتی

۱۲٫ وضعیت نامطلوب برای دریافت ویزای شینگن

سابقه شما در حوزه شنگن بسیار مهم هست، مانند موارد زیر:

عدم رعایت محدودیت ویزای شنگن قبلی ( Over Stay ) که شخص زمان ورود یا خروج خود را مطابق با ویزای خود انجام نداده است

داشتن شینگن فعال در زمان درخواست ویزای جدید

آیا شخص یا شرکتی می تواند ریجکتی را از سیستم شنگن پاک کند؟

خیر، هیچ شخص یا شرکتی این دسترسی را به بانک اطلاعاتی شینگن ندارد که بخواهد تغییری در سابقه شما ایجاد کند و یا به اصطلاح ریجکتی شما را پاک کنید. چنانچه شخص یا شرکتی بتواند بعد از ریجکتی شما برایتان ویزای شینگن اخذ کند، سابقه ریجکتی شما در ویزاهای بعدی کم اثر تر خواهد بود و تاثیر منفی کمتری خواهد داشت. پس رفع ریجکتی به هیچ عنوان وجود خارجی ندارد.

اگر بعد از ریجگت شدن اقدام به تعویض پاسپورت کنیم، سابقه ریجکتی ما مشخص خواهد شد؟

بله، سابقه انگشت نگاری شما تا چندین سال در بانک اطلاعاتی کشورهای حوزه شینگن باقی خواهد ماند و هر زمان از هر کشور عضو پیمان شنگن اقدام به دریافت ویزا کنید، سابقه دقیق اقدامات قبلی شما مشخص خواهد شد.

برای مشاوره جهت اخذ ویزای شینگن و موارد مربوط به سفارت خانه ها با آژانس عماد گشت و وب سایت Okvisa.ir در ارتباط باشید.

کارگزار مستقیم و تخصصی ویزای شینگن و تور اروپا با دعوتنامه

با سابقه ترین وب سایت کشور در زمینه ویزا و امور سفارت

سالانه صد ها پرونده موفق

رضایت مشتریان از خدمات ما

مشاوره صحیح و منطقی برای بالا بردن شانس دریافت ویزای شما

شماره تماس : 02188301740

... ادامه مطلب
دلایل رد شدن ویزای شینگن

آیا کارکنان ایرلاین‌ها و خانواده هایشان همیشه رایگان پرواز می‌کنند؟

بلیط هواپیمای رایگان

حتما همه ی شما در رابطه با مزایای کارکنان هواپیمایی چیزهایی شنیده اید که مثلا آن ها به همراه خانواده هایشان همیشه به هر جا که بخواهند با بلیط هواپیما ی رایگان سفر می کنند. همین شایعات موجب شده که مردم علاقه ی بیشتری به کار در شرکت هایی هواپیمایی پیدا کنند. ولی آیا این شنیده ها درست است؟ در ادامه به این مبحث میپردازیم.

آیا کارکنان ایرلاین‌ها و خانواده هایشان همیشه رایگان پرواز می‌کنند؟

مزایای کارکنان ایرلاین ها

مقررات هر شرکت و ایرلاین مطابق با سیاست های خودشان است و باهم متفاوت اند. امکان دارد یک شرکت هواپیمایی خرید بلیط هواپیما را به کارکنانش رایگان ارائه دهد و یا خرید بلیط هواپیما را با تخفیف به آنها ارائه دهد. مثلا در ایرلاین آمریکا، خرید بلیط هواپیما برای کارکنانش رایگان نیست ولی با تخفیف زیادی به آنها ارائه می شود. ولی اگر سفر آنها کاری باشد کاملا رایگان است.

پرواز رایگان

آن دسته از کارکنان ایرلاین ها که می خواهند به یک سفر تفریحی بروند می توانند با پرداخت پول کمی بلیط هواپیما ی خود را تهیه کنند. دسته ی دیگر کارکنان به شکل رزوی سفر می کنند یعنی اگر در هواپیمایی صندلی خالی داشت با پرداخت اندک پولی می توانند سفر کنند.

 این مسئله برای مقصد های کم تردد که معمولا چند صندلی خالی دارد مشکلی ایجاد نمی کند ولی در مسیر های پر مسافر کم پیش می آید که صندلی ای خالی باشد ممکن است به فرد مجبور شود با پرواز بعدی سفر کند و در این صورت اگر هتل رزو کرده باشد هزینه هایش دو چندان می شود.

در مسیر هایی که مسافر کم است می توانند در صورت خالی بودن صندلی ( فرقی نمیکند که چه مدل صندلی باشد؛ یعنی اگر فرصت کلاس یا بیزنس کلاس ام باشد هزینه ی خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما همان مقدار کمی است که برای صندلی معلمولی پرداخت می شد) به راحتی و ارزان سفر کنند.

آیا کارکنان ایرلاین‌ها و خانواده هایشان همیشه رایگان پرواز می‌کنند؟

ایم مواردی که شرح دادیم قوانین کلی برای ایرلاین ها بود که ناگفته نماند خدمات مربوط به خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما برای کارکنان ایرلاین ها بستگی به سیاست آنها دارد. ممکن است ایرلاینی سهمیه رایگان برای خرید بلیط ارزان هواپیما برای کارکنانش داشته باشد ممکن است برخی دیگر این سهمیه را فقط برای پرواز های داخلی داشته باشند یا برخی دیگر محدودیتی نداشته باشند.

تخفیف در خرید بلیط هواپیما

قوانین ایرلاین های مختلف در مورد بلیط هواپیمای رایگان

کارکنان اکثر ایرلاین های اروپایی، می توانند بدون پرداخت هزینه ای بابت خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما رایگان سفر کنند. این موضوع فقط برای بلیط هواپیما اکونومی و بیزینس کلاس صدق می کند، برای خرید بلیط ارزان هواپیما فرست کلاس باید مبلغ ناچیزی پرداخت کنند. ولی کارکنان ایرلاین های آمریکا هزینه ی کمی بابت خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما می دهند و در هر مدل از صندلی های هواپیما که خالی بود مینشینند. حتی فرست کلاس نیز خالی بود می توانند با همان مبلغ سفر کنند.

در دیگر ایرلاین ها سهمیه ای که برای خرید بلیط ارزان هواپیما برای کارکنان وجود دارد بستگی به سمت شغلی بستگی دارند. کارکنانی که سمت بالایی دارند می توانند به شکل رایگان سوار قسمت فرست کلاس هم بشوند.

خلبان هواپیما

همان طور که در توضیحات بالا مشاهده کردیم همه ی شرکت های هواپیمای برای کارکنانشان سهمیه ای در نظر می گیرند و خرید بلیط ارزان هواپیما برای آنها به صورت رایگان یا با تخفیف زیاد صورت میگرد. در واقع ایرلاین ها فقط هزینه ی اولیه خرید بلیط خارجی یا داخلی را از آنها دریافت می کنند.

 آیا این قضیه برای خانواده و دوستان کارکنان ایرلاین ها نیز صدق می کند؟ در پاسخ به این سوال دوباره باید بگوییم که هر ایرلاین قوانین خاص خود را دارد برخی خانواده های درجه یک را نیز شامل این خدمات می دانند و برخی دیگر ممکن است به هیچ عنوان قبول نکنند.

... ادامه مطلب
آیا کارکنان ایرلاین‌ها و خانواده هایشان همیشه رایگان پرواز می‌کنند؟

رزرو هتل مشهد با قیمت مناسب

تا به حال با اصطلاحات زیادی درباره هتل‌ها در آژانس‌های مسافرتی مواجه گشته‎‌ایم. هتل‌ها به انواع متفاوتی از لحاظ کاربری و خدماتی تقسیم می‌شوند. متل (motel)، هتل پانسیون، هتل آپارتمان و ریزورت هتل، به هتل‌هایی با کارایی و موقعیت مکانی متفاوت گفته می‌شود.

... ادامه مطلب
رزرو هتل مشهد با قیمت مناسب

معروف‌ترین سواحل ترکیه

یکی ازجاذبه های ترکیه سواحل زیبای آن می باشد، آنتالیا شهری است با سواحل زیبا که در لیست پر طرفدار ترین سواحل ترکیه در میان توریستان تورترکیه قرار گرفته است.

ساحل لارا

ساحل لارا ساحلی ماسه ای مانند برف می باشد، گردشگرانی که علاقه مند به ساحل شن و ماسه ای می باشند این ساحل مکان مناسبی برای گذراندن یک روز کامل در آنتالیا می باشد، ساحل لارا آنتالیا با 450 هکتار زمین دارای باشگاه های ساحلی، رستوران ها و کافه می باشد که علاقه مندان تور آنتالیا می توانند از این امکانات تفریحی نیز استفاده کنند.

... ادامه مطلب
معروف‌ترین سواحل ترکیه

اطلاعات بیشتر...
[USRNME]
[USRNME]
  • [TAGS]

[BODY]

[REDMR]
[MYFLLNME]
ارسال
[CMMNTS]
[USRNME]

[USRNMELNK] [DATE]

[Cmmnt]

  • [LIKE][LKECNT]
  • [DELETE]
  • [ABUSE]
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]