1 2

توضیحات

ویرایش
چشمه و آبشار بوچیر از جمله نقاط زیبا و منحصر به فرد روستای بوچیر می‌باشد که در در شرق شهرستان پارسیان واقع شده است.
وجود درهای باریک و پراب که حدودا 50 متر میشود، وجود قندیل‌های زیبا، آب سرد و چشم اندازهای طبیعی، بکر بودن زیبایی این چشمه را دوچندان نموده است .
آنچه باعث ابهت این چشمه شده عبور کردن از تنگهای عمیق پر آب بدون داشتن جای استراحت است که هر بیننده باید شناگر خوبی باشد ویا از جلیقه یا تیوپ استفاده نماید تا بتواند از این مسیر رد شود - البته با قایقهای بادی هم میتوان رفت اما با شنا عبور کردن صفای دیگری دارد .
آبشار بسیار زیبا و بیاد ماندنی هم در این روستا قراردارد که ،شاید باورتان نشود که در شهرستان پارسیان،دهستان بوچیر، روستای بوچیر چنین جایی باشد.
که همه ساله و بیشتر اوقات در فصل گرم تابستان از استان هرمزگان و دیگر استانهای کشور هموطنان عزیزمان به دور از هیاهوی سیاست در دل طبیعت میگذرانند.
زیبایی، جذابیت و طبیعت بکر آن خیره کننده است.
فاصله از روستا تا غار ۵ کیلومترخاکی کوهستانی میباشد. تقریبی ۸۰۰متر آب ورودی غار عمیق میباشد.بعد از گذر از آب عمیق وارد دهانه غار میشوید که تا ...مشاهده کامل متن ته غار نیز حدودا ۱۰۰۰ مترفاصله دارد.
دمای داخل بین ۱۰تا ۲۰درجه آب ورودی گرم و آب داخل سرد است.
پایان غار آب چک زیادی وجود دارد که به آن زیبایی خاص میدهد که تغذیه کننده آب استخر طبیعی آن است و لذت رسیدن به پایان غارشنا کردن در آب سرد آن میباشد.
توجه داشته باشید در صورتی که قصد رفتن دارید حتما با راهنمای محلی ،شورا و دهیاری هماهنگ باشید.

منبع :http://dsh4-bochir.ir/
http://khalijefars.irib.ir/
vazeh.com
روستای بوچیر

روستای بوچیر

چشمه و آبشار بوچیر از جمله نقاط زیبا و منحصر به فرد روستای بوچیر می‌باشد که در در شرق شهرستان پارسیان واقع شده است. وجود درهای باریک و پراب که حدودا 50 متر میشود وجود قندیل‌های زیبا، آب سرد و چشم اندازهای طبیعی، بکر بودن زیبایی این چشمه را دوچندان نموده است . آنچه باعث ابهت این چشمه ش...

اطلاعات | نقشه
آبشار و چشمه بوچیر

آبشار و چشمه ب...

چشمه و آبشار بوچیر از جمله نقاط زیبا و منحصر به فرد روستای بوچیر می‌باشد که در در شرق شهرستان پارسیان واقع شده است. وجود درهای باریک و پراب که حدودا 50 متر میشود، وجود قندیل‌های زیبا، آب سرد و چشم اندازهای طبیعی، بکر بودن زیبایی این چشمه را دوچندان نموده است . آنچه باعث ابهت این چشمه...

اطلاعات | نقشه
سوراغ

سوراغ

سوراغ یکی دیگر از غذاهای محلی مردم استان هرمزگان می‌باشد. که البته باید آن را نوعی دسر نامید چونکه برای طعم دادن به غذا از آن استفاده می‌شود و هم اینکه همراه غذای اصلی میل می‌شود . موقع مصرف این دسر خوشمزه بیشتر در فصول گرم سال می‌باشد . سوراغ یک نوع خورشت بندریهاست که قدمت هزار ...

اطلاعات

از ایرانمون میگم، جاهای قشنگش
***********************
هرمزگان/ پارسیان/ آبشار و چشمه بوچیر
Iran/ Hormozgan /Parsian Bouchir/ waterfall and spring
چشمه و آبشار بوچیر از جمله نقاط زیبا و منحصر به فرد روستای بوچیر می‌باشد که در در شرق شهرستان پارسیان واقع شده است.
آنچه باعث ابهت این ... ادامه مطلب

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

شاید باورتان نشود که در فاصله یک ساعتی لامرد چنین جایی باشد.
تصاویر ذیل مربوط به غار چله بوچیراست. جمعی از کوهنوردان بر آن شدیم تا روزی را به دور از هیاهوی سیاست در دل طبیعت بگذرانیم.این تصاویر مربوط به جمعه ۲۷ اردیبهست ۹۲ میباشد.زیبایی ، جذابیت و طبیعت بکر آن خیره کننده است.از آنجایی که فصل تابستان ... ادامه مطلب

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

راحله هاشمی

راحله هاشمی جمعه 30 مرداد 94 - 12:38

واقعا ایرانه ؟

اطلاعات بیشتر...
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب

تمامی حقوق اين سايت متعلق به تیشینه می‌باشد.