توضیحات

ویرایش
پارک ملی کینابالو یکی از دیدنی‌های مالزی و محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری در صباح است .پارک ملی کینابالو به عنوان اولین پارک ملی مالزی در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و در دسامبر سال ۲۰۰۰ در میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.
این پارک در ساحل غربی صباح (Sabah) در شرق مالزی در جزیره بورنئو (Borneo) واقع شده است. این پارک با مساحت ۷۵۴ کیلومتر مربع در اطراف کوه کینابالو با ارتفاع ۴۰۹۵ متر، مرتفع‌ترین کوه در جزیره بورنئو است.
این پارک یکی از دیدنی‌های مالزی و محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری در صباح است که در سال ۲۰۰۴ بیش از ۴۱۵۳۶۰ بازدید کننده و ۴۳۴۳۰ کوه نورد از این مکان دیدن کردند.تاریخچه جغرافیایی این کوه ها، که تشکیل آنها “فقط” یک میلیون سال طول کشیده است، بسیار شگفت انگیر است.
کوه عظیم کینابالو در واقع یک توده گرانیتی بوده که بعدها از پوسته سطح به سمت بالا رانش ...مشاهده کامل متن پیدا کرده است.
در اثر فرسایش‌های بعدی، هزاران فوت شن و سنگ‌های گلی از بین رفتند و این توده را بر جای گذاشتند. در عصر یخی، یخچال‌های طبیعی اطراف قله آن را هموار کردند، اما قله‌های ناهموار که در بالای سطح یخی قرار دارند همانطور بدون تغییر باقی ماندند و باعث حفظ سطوح بسیار ناهموار شدند.
این کوه ناهموار تا به امروز نقطه مرکزی این پارک ملی به شمار می‌آید.این پارک حاوی جنگل‌های بلوط و درختان مخروطی شکل است و گیاهان گوشتخوار و گونه‌های ارکید از مهمترین گیاهان این منطقه هستند .
کرم خاکی و زالوی قرمز غول پیکر این منطقه مشهور هستند و همین طور زیستگاه بسیاری از پرندگان، دوزیستان، پستانداران و خزندگان است .


منبع:http://forum.freedownload.ir/
کوه کینبالو

کوه کینبالو

قله‌ٔ کینَبالو (به زبان مالای: ڬونوڠ کینبالو) دومین کوه بلند در آسیای جنوب شرقی است و ۴۰۹۵ متر ارتفاع دارد. این قله در پارک دولتی کینبالو در مالزی شرقی واقع شده است.این قله به همراه پارک مربوطه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. قلهٔ کینبالو پوشیده از پوشش گیاهی بسیار متفاوت است. ...

اطلاعات | نقشه
پارک ملی کینابالو

پارک ملی کیناب...

پارک ملی کینابالو یکی از دیدنی‌های مالزی و محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری در صباح است .پارک ملی کینابالو به عنوان اولین پارک ملی مالزی در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و در دسامبر سال ۲۰۰۰ در میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. این پارک در ساحل غربی صباح (Sabah) در شرق مالزی در جزیره بورنئو (Borneo) واقع ...

اطلاعات | نقشه
مسجد کوتا کینابالو

مسجد کوتا کینا...

مسجد کوتا کینابالو دومین مسجد اصلی کوتا کینابالو، صباح، مالزی است. مقدمات ساخت این مسجد از ۱۹۸۹ شروع و در سال ۲۰۰۰ به صورت رسمی گشوده شد. ساخت مسجد ۳۴ میلیون رینگیت مالزیایی هزینه در برداشت. ساختار معماری مسجد بر پایهٔ مسجد النبی دومین مکان مقدس مسلمانان است. منبع:fa.wikipedia.org...

اطلاعات | نقشه
جزیره مانوکان

جزیره مانوکان

جزیره مانوکان دومین جزیره بزرگ پارک آبی تونکو عبدالرحمان به شمار می‌رود.این جزیره در شرق ایالت صباح و در نزدیکی ساحل شهر کوتا کینابالو (Kota Kinabalu) پایتخت این ایالت قرار گرفته است. با قایق به راحتی می‌توان به این جزیره رفت و آمد کرد. در این جزیره زیبا کارهای زیادی می‌توان انجام داد؛...

اطلاعات | نقشه
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب