توضیحات

ویرایش

موزه امپراتوری یکی از مشهورترین موزه‌های ملی و دولتی در هلند و دنیا به شمار می‌رود. این موزه که به آثار فرهنگی و هنری اختصاص دارد در میدان موزه در آمستردام قرار دارد.
این موزه در اصل در سال ۱۸۰۰ میلادی در لاهه ساخته شد ولی در ۱۸۰۸ به آمستردام منتقل شد. بنای کنونی موزه در سال ۱۸۳۵ گشایش یافت. این ساختمان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ (به مدت ده سال) در حال نوسازی بود و در نهایت با حضور ملکه هلند در آوریل ۲۰۱۳ دور تازه فعالیت‌های خود را در آغاز کرد.
نوسازی موزه ۳۷۵ میلیون یورو هزینه دربر داشت.
موزه امپراتوری حدود یک میلیون اثر هنری در اختیار دارد که مربوط به سالهای ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ است. حدود هشت هزار اثر در موزه به نمایش عمومی در آمده است.
موزه مجموعه کوچکی از هنر آسیا را نیز در خود دارد.موزه امپراتوری مجموعه‌ای شاهکارهای نقاشان دوران طلایی هلند را در خود جای داده است مانند «نگهبان شب» اثر رمبراند.
گزیده‌ای از شاهکارهای موجود در موزه امپراتوری در فرودگاه آمستردام (اسخیپول) نیز به صورت دایمی و روزانه نمایش داده می‌شود.
این آثار در بخشی از فرودگاه که "بلوار هلند" نامیده شده به دوستداران هنر ارائه شده است.در زبان هلندی Rijk به معنای امپراتوری است.
وجود تعداد زیادی از تابلو‌های نقاشی بسیار ارزشمند از هنرمندان نامی و مشهور دنیا باعث شهرت بین المللی این موزه شده است. برای نمونه در این موزه بیست تابلو از رامبراند مورد نمایش قرار گرفته است که تابلو دیدار شبانه او یکی از اصلی‌ترین و مهترین گنجینه‌های موزه به حساب می‌آید.
رامبراند در این تابلو با هنرمندی تمام تعدادی از جنگجویان را به تصویر کشیده است. در مجموع بیش از یک میلیون شی هنری در این موزه نگهداری می‌شود که عموما به هنر و فرهنگ اروپا تعلق دارند.

منبع:fa.wikipedia.org
http://sinapress.ir/

باغ گل کوکنهوف

باغ گل کوکنهوف

کوکنهوف یا باغ اروپا، یکی از پارک‌های دیدنی کشور هلند در نزدیک شهرهای لیسه و لایدن است که هر ساله با آغاز بهار (در اول فرودین) به مدت ۲ ماه بازگشایی می‌شود معمولا از ۲۲ مارس تا ۲۰ مه این مجموعه باز است و در آن هزاران لاله رنگی از انواع مختلف به نمایش در می‌آید. در این دوماه حدود ۷۰۰ ...

اطلاعات | نقشه
میدان دام

میدان دام

یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های آمستردام میدان دام است که با ساختمان‌های تاریخی از جمله کاخ سلطنتی احاطه شده است. یک بنای یاد بود بلند در این میدان، به افتخار قربانیان جنگ جهانی دوم ساخته شده است.این میدان مرکز شهر و توریستی‌ترین قسمت امستردام است. هتل‌های اطراف میدام دام برای سفری توریس...

اطلاعات | نقشه
برج مونتل بانز

برج مونتل بانز

در قرن ۱۵ یک دیوار دفاعی اطراف شهر آمستردام ساخته شد بخشی از این دیوار برج مونتل بانز است که در سال ۱۶۰۶ یک ساختمان مخروط تزئینی و ساعت به آن اضافه شد و امروزه به عنوان یک اثر تاریخی در هلند شناخته شده است. منبع:wikimedia.org...

اطلاعات | نقشه
موزه ملی دریانوردی هلند

موزه ملی دریان...

موزه ملی دریانوردی هلند در آمستردام، پایتخت هلند واقع شده است. این موزه از سال ۱۹۷۳ فعال است.این موزه از سال ۲۰۰۷ به مدت چهار سال در حال نوسازی‌های اساسی بود که پس از پایان، با حضور ملکه هلند، بئاتریکس، گشایش یافت.موزه در کنار رودخانه اَی واقع شده و یک کشتی روی آب هم جزیی از موزه است که...

اطلاعات | نقشه
موزه امپراتوری

موزه امپراتوری

موزه امپراتوری یکی از مشهورترین موزه‌های ملی و دولتی در هلند و دنیا به شمار می‌رود. این موزه که به آثار فرهنگی و هنری اختصاص دارد در میدان موزه در آمستردام قرار دارد. این موزه در اصل در سال ۱۸۰۰ میلادی در لاهه ساخته شد ولی در ۱۸۰۸ به آمستردام منتقل شد. بنای کنونی موزه در سال ۱۸۳۵ گشایش...

اطلاعات | نقشه
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب