5 2 3 1 5

آب و هوا

توضیحات

ویرایش
نام قدیم : طهران
تهران از شهرستانهای استان تهران است و در شمال ایران و جنوب دامنه رشته کوه البرز - از آذربایجان تا خراسان با جهت غربی – شرقی - قرار دارد.
تهران از شمال به استان مازندران، از جنوب به استان قم، از جنوب غربی به استان مرکزی، ...مشاهده کامل متن از غرب به استان البرز و از شرق به استان سمنان محدود می‌شود. مرکز استان تهران، شهر تهران است و از شهرهای مهم آن می‌توان دماوند ، ورامین و ری را نام برد.
تهران از شمال به شهرستان شمیرانات و استان البرز از مشرق به شهرستان دماوند، از جنوب به شهرستان‌های ورامین و ری و اسلامشهر و از مغرب به شهرستان‌های قدس، شهریار و استان البرز محدود می‌شود.
تهران در آغاز روستایی نسبتاً بزرگ بود که میان شهر بزرگ و نامور آن زمان، شهر ری و کوهپایه‌های البرز جای گرفته بود و قبل از کشف «تمدن قیطریه» و آثار بدست آمده از «تپه‌های عباس‌آباد»، تصور بر این بود که پیشینه تاریخی منطقه تهران، محدود به آثار یافت شده در حوالی شهر ری است، ولی اکتشافات و حفاری‌های باستان‌شناسی در تپه‌های عباس‌آباد، بوستان پنجم خیابان پاسداران، دروس و تمام آبادی‌های ناحیه تاریخی قصران، گواه بر این است که در این ناحیه، در هزاره دوم پیش از میلاد، مردمی متمدن زندگی می‌کردند.
در عهد ساسانیان «دین زرتشت» در ری رایج شد و چندین آتشگاه بزرگ در شمال و جنوب تهران ایجاد شد که از آن می‌توان به «آتشگاه نخستین قصران»، رو به روی یکی از ارتفاعات کوه توچال اشاره کرد.
تهران در قدیم جزو روستاهای ری بوده و در آن زمان به دلیل واقع شدن ری در تقاطع محورهای قم، خراسان، مازندران، قزوین، گیلان و ساوه به عنوان مرکز مهم سیاسی، بازرگانی، اداری و مذهبی مورد توجه بود.
نام «تهران» اولین بار در ذکر زندگینامه ابوعبدالله حافظ تهرانی متولد ۱۸۴ خورشیدی آمده‌است یاقوت حموی نیز در کتاب خود به نام «المعجم البلدان» به سال ۶۲۰ ه .
ق، تهران را از روستاهای ری می‌داند و می‌نویسد: «اکثر خانه‌های آنان زیر زمین ساخته شده و شامل دوازده محله است و اطراف آن باغهای زیادی است که به هم راه دارند.»
ذکریای قزوینی در کتاب «آثارالبلاد» در سال ۶۷۴ ه . ق، یعنی که حدود ۷۰ سال بعد از یاقوت حموی نوشته شده؛ درباره تهران چنین می‌نویسد: «تهران شهری است زیرزمینی مانند لانه مورچه که اهالی آن به محض حمله دشمن در زیرزمین‌ها مخفی می‌شدند.»
بنای مشهور شمس العماره که در دوره قاجاریه و به دستور ناصرالدین شاه ساخته شده، در شهر تهران واقع شده و علاوه بر شهرت خاص خود از جاذبه‌های منحصر به فرد معماری نیز به شمار می‌آید.
برخی پژوهشگران «ران» را پسوندی به معنای دامنه گرفته‌اند و شمیران و تهران را بالادست و پایین‌دست خوانده‌اند.
برخی دیگر تهران را تغییر شکل یافتهٔ «تهرام» به معنای منطقهٔ گرمسیر دانسته‌اند، در مقابل شمیرام یا شمیران که منطقه سردسیر است.
عدّه‌ای باورند دارند که سراسر دشت پهناوری که امروز تهران بزرگ خوانده می‌شود در میان کوه‌های اطراف، گود به نظر می‌رسید و بدین سبب «ته ران» نام گرفت.
البته با توجه به توسعهٔ تهران در سال‌های متمادی پس از شهر "ری" مشهور، و اینکه تهران محلی بوده است نزدیک به ری و در "ته" یا آخر آن، ممکن است واژهٔ تهران تغییر یافتهٔ عبارت "ته ری ان" باشد یعنی محلی که در ته ری قرار دارد و الف و نون مرسوم در نام بسیاری از شهرهای ایران کم‌کم به این نام هم چسبیده و به مرور اصلاح شده و به صورت "تهران" در آمده است.
روستایی که پیش‌درآمد شهر تهران بوده‌است، پیش از اسلام وجود داشته، امّا پس از اسلام به‌تدریج نام آن معرّب گردیده و از تهران به طهران تبدیل شده‌است.
جغرافیدانان معروف آن روزگار نیز به املای تهران اشاره نموده‌اند. همزمان با جنبش مشروطه، که تغییرات زیادی در ادبیّات و نگارش زبان فارسی به وجود آمد، رفته‌رفته املای تهران رواج یافت و پس از تأسیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأکید آن بر املای تهران، املای دیگر (طهران) کاملاً منسوخ شد.
اعتماد السلطنه در مرآت البلدان درباره وجه تسمیه تهران چنین آورده‌است: " چون اهل آنجا (تهران) در وقتی که دشمن برای آنها به هم می‌رسید در زیر زمین پنهان می‌شدند، از این جهت به این اسم موسوم شده‌است که به " ته ران" یعنی زیر زمین می‌رفته‌اند".
نام برخی محله‌های تهران منسوب به خانوارهای رؤسای ایل‌هایی است که در زمان آقامحمدخان و فتحعلی شاه در پایتخت جدید اسکان داده شدند؛ مانند کوچه شیرازیها و کوچه افشارها در قلب محله چال میدان، کوچه دیگری منسوب به افشارها در شمال محله سنگلج؛ دیگر محله عرب‌ها در گوشه شمال غربی محله عودلاجان؛ و نیز کوچه و حمام قراقانیها در محله چال میدان؛ کوچه شام بیاتی‌ها در شمال عودلاجان؛ کوچه خدابنده‌لو در غرب عودلاجان؛ محله باجمانلوها در شمال غرب محله سنگلج؛ تکیه و محله قمی‌ها در محله سنگلج که همگی در محله‌های خوب و به اصطلاح سرآب اسکان یافته‌اند.
آب و هوای شهر تهران تاثیرگرفته از کوهستان در شمال (نسیم توچال) و دشت در جنوب است. جز منطقه‌های شمالی تهران که تحت تأثیر کوهستان، تا اندازه‌ای معتدل و مرطوب هستند،
آب و هوای دیگر منطقه‌های شهر کمابیش گرم و خشک و در زمستان‌ها اندکی سرد است.
بنابراین گویش مردم این شهر نیز از شعب گویش راجی یا رازی، همان زبانی که از زبان پهلوی منشعب و در شمال و شمال غربی و مغرب و جنوب ایران رواج داشته، بوده است.
مرحوم عباس‌اقبال در مقاله‌های تحقیقی خود، با نام لهجه‌ی تهرانی، گویش مردم تهران باستان را چنین تعریف کرده:
«لهجه‌ی تهرانی که پیش از خراب شدن و از رونق افتادن شهرری، به‌آن زبان رازی می‌گفتند، از لهجه‌های زبان پهلوی یعنی شعبه‌ایی از زبان پارسی است که در بخش شمال و شمال غربی و مغرب و جنوب ایران رواج داشته، و لهجه‌های مازندرانی، گیلکی، تاتی، لری، کردی، شیرازی، آشتیانی و... از بازماندگان همان زبانند. این زبان چنان که روشن است به‌کلی غیر از پارسی دری بوده که نخست در ماوراءالنهر، سپس در خراسان و سیستان، زبان رسمی و شعر و ادب شده است».
لهجه‌ی امروز تهرانی، بیش‌تر دستخوش دگرگونی بوده و واژه‌های بیگانه‌ایی به آن راه یافته است، که این واژه‌های بیگانه را در گویش‌های محلی، بسیار کم‌تر می‌توان دید.
سوغات تهران :
بخش شیرینی : سوهان شهر ری
بخش کشاورزی : سبزی‌های کوهی و دوغ دماوند، انگور و کشمش شهریار
بخش صنایع دستی : قلم زنی روی مس و برنج، خراطی و سبد بافی، خاتم کاری ، شیشه گری، تراش و نقاشی روی شیشه، زیلوبافی، نقاشی روی چرم، قالی بافی و چاپ باتیک، سفال گری، حصیر بافی، ورنی بافی و دست بافی، جاجیم و گلیم، چنته، روبه پشتی، جوال، خورجین.
منبع:
http://www.hamshahrionline.ir/details/33081
http://www.nedayezagros.ir/biografi/1900-87977q
http://www.torghabehonline.com/news/detail.asp?id=4548
http://fa.wikipedia.org
http://www.tehran.ir/Default.aspx?tabid=117
پارک ملی خجیر

پارک ملی خجیر

پارک ملی خجیر و پارک ملی سرخه حصار قسمتی از منطقه حفاظت شده جاجرود در منتهی الیه شرق تهران می‌باشند. پارک ملی خجیر و پارک ملی سرخه حصار از قدیمی‌ترین مناطق حفاظت شده در جهان می‌باشند و مدیریتی یکپارچه دارند. وجود مناظر بکر و طبیعی و تنوع زیستی مناسب، همچنین تاثیر بسیار بالای این منط...

اطلاعات | نقشه
عمارت شمس‌العماره

عمارت شمس‌العم...

شمس العماره یکی از بناهای مرتفع و مشخص و جالب تهران قدیم است . گویا ناصرالدین شاه قبل از سفر اروپا بر اثر دیدن تصاویر بناها و آسمان خراشهای کشورهای غربی تمایل پیدا می‌کند بنای مرتفعی نظیر بناهای فرنگستان در پایتخت ممالک محروسه خود ایجاد نماید تا از بالای آن خود و زنانش بتوانند منظره شهر...

اطلاعات | نقشه
ایوان تخت مرمر

ایوان تخت مرمر

روح ظریف هنرمند ایرانی با استعانت از هنرهای معماری، نقاشی، سنگتراشی، کاشی کاری، گچبری، آئینه کاری، خاتم سازی، منبت کاری و مشبک سازی، در وسط کاخهای سلطنتی قدیم ومجموعه دلپسند، ترکیبی بدیع و بنائی زیبا بوجود آورده که شاید کمتر بتوان نظیر آنرا در جای دیگر یافت. ایوان یا تخت جایگاهی است ک...

اطلاعات | نقشه
خلوت کریمخانی

خلوت کریمخانی

در گوشه شمال غربی محوطه گلستان چسبیده به تالار سلام بنائی سرپوشیده و ستون دار بصورت ایوان سه دهنه ئی وجود دارد که در وسط آن حوض جوشی ساخته شده و آب قنات شاه از میان آن بیرون جسته و در باغهای سلطنتی جریان می‌یافت. راه عبور از اندرون و باغ گلستان به دیوانخانه و تالار تخت مرمر سابقا از ای...

اطلاعات | نقشه
ارگ تهران

ارگ تهران

آدرس : ارگ تهران، از شمال به میدان و خیابان امام خمینی (ره)، از شرق به خیابان ناصر خسرو، از غرب به خیابان خیام و از جنوب به خیابان پانزده خرداد محدود می‌شود. افغان‌ها پس از تصرف تهران در سمت شمال این محوطه پلی ساختند که در مقابل آن دروازه ای احداث شد که آن را ارگ نامیدند. ارگ تهران و ب...

اطلاعات | نقشه
حسینیه ارشاد

حسینیه ارشاد

حسینیه ارشاد در سال ۱۳۴۶ توسط محمد همایون (سرمایه‌گذار) ، ناصر میناچی (مدیر)، محمد علی نوید و مرتضی مطهری بنیان گذاشته شد. حسینیه در زمین باغی به مساحت دو هزار مترمربع احداث شد. دکتر عبدالحسین علی آبادی (دادستان تهران)، محمد همایون و میناچی اعضای هیئت امنای حسینیه ارشاد بودند. هدف ا...

اطلاعات | نقشه
مصلّای امام خمینی تهران

مصلّای امام خم...

در سال ۱۳۶۱ اقدامات اولیه برای ساخت مصلایی بزرگ در تهران آغاز شد و زمین‌های منطقهٔ عباس‌آباد تهران که در کنار چند بزرگراه اصلی تهران قرار دارد به عنوان منطقه‌ای مناسب برای ساخت این مصلا برگزیده شد. در سال ۱۳۶۹ یکی از طرح‌ها برای ساخت این مصلا برگزیده و کار ساخت پس از آن آغاز شد ز اوا...

اطلاعات | نقشه
حرم مطهر امام خمینی ( ره )

حرم مطهر امام ...

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی‌ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می‌رود. حرم اولیه با مرکزیت ضریح مطهر شکل گرفت و پوشش آن با استفاده از امکانات موجود در کشور و سازه‌ه...

اطلاعات | نقشه
مشاهده تمامی جاذبه های گردشگری
زبان و گویش مردم تهران

زبان و گویش مر...

تهران در روزگاران کهن از توابع ری بوده است، و ری از سرزمین ماد به‌شمار می‌آمده است، از این‌رو زبان مردم تهران و ری در آغاز شاخه‌ایی از زبان مادی بوده که با پارسی‌قدیم نزدیکی داشته است. زبان مردم این سامان، در دوره‌ی اشکانیان، زبان پهلوی اشکانی بود که از پارسی باستان گرفته شده است، در ...

اطلاعات
حاجی فیروز

حاجی فیروز

حاجی فیروز معروف‌ترین سرگرمی‌پیشه‌ی سنتی مردمی است که در خیابان‌های ایران در روزهای پیش از نوروز ظاهر می‌شود. حاجی فیروز رهگذران را با خواندن سرودهای سنتی و رقص و زدن دایره زنگی در قبال دریافت چند سکه، سرگرم می‌کند. وی به ندرت ممکن است در خانه‌ی مردم را بکوبد، که آن گاه به محض باز شدن...

اطلاعات
چهارشنبه سوری

چهارشنبه سوری

در این روز مردم آتش بازی می‌کنند و آش رشته یا به اصطلاح اهالی منطقه دماوند «کته را» می‌خورند. در این روز آتش افروخته می‌شود و از روی آن می‌پرند و می‌خوانند: زردی من از تو –سرخی تواز من. چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود. در...

اطلاعات
پنجک یا پنجه

پنجک یا پنجه

پنج روز آخر سال را که هوا سرد بود. پنجک یا خمسه مسترقه می‌گفتند. خطر یخ زدن محصولات در این چند روز وجود داشت. از این رو مردم به کوه می‌رفتند و جشن می‌گرفتند تا هوا بدتر نشود. جشن پنجه یا خمسه مسترقه که بصورت‌های پنجه دزدیده ، پنجک ، بهیزک (Vihezak) یا وهیجک (Vahijak) و اندرگاه نیزآمده...

اطلاعات
لباس محلی تهران

لباس محلی تهرا...

شال کلاه و جبه لباس رسمی ، معمول و متداول در عصر قاجارها برای تمام طبقات شال کلاه و جبه بود . شال کلاه نوعی عمامه بود که ریشه قدیمی دارد . بعد از اشغال ایران به وسیله اعراب ، کلاه باستانی آنان مبدل به عمامه شد . سلاطین زمان صفویه که تا حدی خود را روحانی مذهبی جلوه می‌دادند عمامه سبز ...

اطلاعات
گویش محلی تهران

گویش محلی تهرا...

زبان اصلی مردم تهران و استان تهران، فارسی است. اما در بعضی نقاط زبان‌های محلی نیز دیده می‌شود که در مجموع از لهجه‌های فارسی محسوب می‌شوند. به طور کلی زبان و گویش‌های دیگری مانند آذری، گیلکی، لری، مازندرانی نیز به دلیل مهاجرت‌ها به آن افزوده شده است. تهران در روزگاران کهن از توابع رى ب...

اطلاعات
گل ریزان

گل ریزان

آیین سنتی "گلریزان" در اصل بر اساس یک سنت دیرینه رسم پهلوانی در ایران آغاز شد و سرآغازی برای فتوت مردان نیک ضمیر بوده است. عنصرالمعالی در کتاب خویش ویژگی‌های جوانمردی را اول "خرد" ، دوم "راستی" و سوم "مردمی" بر می‌شمارد و آنها را از نشانه‌های رادمنشی و جوانمردی و عیاری می‌داند. همچنین...

اطلاعات
دیزی

دیزی

نخود و لوبیای سفید باهم 1 لیوان . گوشت گوسفند با استخوان و چربی 500 گرم گوجه فرنگی 3 عدد . پیاز 2 عدد . سیر 3 حبه . سیب زمینی 5 عدد رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری . فلفل سبز 3 عدد . نمک ، فلفل ، آبلیمو مقدار لازم طرز تهیه : نخود و لوبیا را از شب قبل در اب خیس کنید ، ...

اطلاعات
مشاهده تمامی آداب و رسوم

اجاره خانه روزانه در شرق تهران و مزایای آن

اجاره خانه روزانه در تهران چندان کار مشکلی به نظر نمیرسد. چرا که تعداد آپارتمان های موجود در این شهر بسیار زیاد بوده و برای هر کسی با هر نوع سلیقه ای یک آپارتمان مناسب پیدا میشود. با اینحال این شهر به دلیل وسعتی که دارد و محله های گوناگونی که درون خود جای داده است انتخاب را برای برخی افراد از این رو که نمیتوانند تصمیم بگیرند در کدام یک از این محله ها زندگی کنند سخت کرده است. تهران میتواند با تمامی امکانات رفاهی و تفریحی که در خود جای داده یکی از بهترین محل ها برای اقامت و زندگی باشد به علاوه به دلیل وجود مراکز اداری و مراکز خرید مهم کشور در خود محل اقامت موقت بسیاری از کسانی است که باید بخشی از کارهایشان را در این شهر پیگیری کنند. تهران به دلیل وسعتش به چهار ناحیه غرب، شرق، شمال و جنوب تقسیم بندی شده که زندگی در هرکدام این مناطق مزایای خاص خودش را دارد. تهران مبله قصد دارد در این مطلب به بررسی خانه ها و محله های شرق تهران برای اجاره خانه روزانه در تهران بپردازد تا اگر هنوز نمیدانید در کدام قسمت تهران ساکن شوید بتوانید اطلاعات خوبی از محله های شرق تهران داشته باشید تا شاید این محله ها را برای زندگی یا اقامتتان انتخاب کنید.

مزایای خانه های شرق تهران

  • مهم ترین دلیل مربوط به قیمت خانه ها است ،شرق تهران دارای بافتی قدیمی است که همین موضوع قیمت خانه را در این منطقه پایین آورده است. از همین رو اجاره خانه روزانه در تهران و در شرق تهران برای زوج های جوان و دانشجویان بسیارمناسب خواهد بود.
  • یکی دیگر از عواملی که در قیمت مناسب خانه های شرق تهران موثر است متراژ پایین خانه ها در شرق تهران است، این متراژهای پایین در کنار قیمت های مناسب کمک میکند تا شما نهایتا خانه ی ارزان تری اجاره کنید.
  • اگر زمان زیادی را نمیتوانید صرف جستجو در میان آگهی های رهن و اجاره آپارتمان کنید، شرق تهران بهترین گزینه برای شما خواهد بود چراکه با بررسی تیم تهران مبله مشاهده شده که تعداد آگهی های اجاره خانه در بخش شرقی تهران بیشتر از سایر مناطق است و همین خود باعث آسان تر شدن اجاره خانه در شرق تهران میشود.
  • اغلب خانه های بخش شرقی تهران بیشتر به صورت رهن کامل اجاره داده میشوند از همین رو برای کسانی که نمیتوانند مبلغ زیادی را بابت اجاره ماهانه آپارتمان پرداخت کنند شرق تهران مناسب تر است.

یکی از آپارتمانهای بسیار مناسب در شرق تهران، آپارتمان مبله تهرانپارس است که توسط تیم تهران مبله ارائه میشد. آپارتمان مبله تهران پارس میتواند یکی از بهترین گزینه برای کسانی که دنبال یک محل اقامت با قیمتی مناسب هستند باشد. این آپارتمان با کلیه لوازم و امکانات یک زندگی اجاره داده میشود و از همین رو اجاره این آپارتمان بسیار مقرون به صرفه است. از امکانات این آپارتمان میتوان به پارکینگ، نگهبان 24 ساعته، سرویس کامل خواب، سرویس بهداشتی فرنگی، میز نهار خوری، ست کامل مبلمان، تلویزیون به همراه گیرنده دیجیتال، یخچال، ماکروفر و اجاق گاز اشاره کرد.

شرق تهران دارای محله های بی شمار دیگری نیز هست. از جمله این محله ها که میتوانید در آنها به اجاره آپارتمان بپردازید میتوان به حکیمیه، نارمک، هنگام، هروی، علم و صنعت، فرجام، بلوار پروین، سراج، شمس آباد، مجیدیه، شمیران نو، قنات کوثر، شیان، لویزان، مهران، وحیدیه، مجیدیه جنوبی، تسلیحات، فدک، کرمان، مدائن، هفت حوض، دردشت، زرکش ، صفا، زاهد گیلانی، دهقان، اشراقی، حافظیه، پیروزی، شورا، امامت، زینبیه، آتیانی، تهران نو، دماوند، سرخه حصار، و همچنین نیروی هوایی اشاره کرد. این محله ها از مزیت نزدیکی به مراکز خریدی همچون مرکز خرید سون سنتر، مرکز خرید گلبرگ، مرکز خرید نبوت، پاساژ الماس تهران، پاساژ سپید، مجتمع تجاری اداری صبا، پاساژ گلبرگ، مرکز خرید قائم، مجتمع تجاری سادات، مرکز خرید طلا و جواهر آریا من، برج مرجان، مرکز خرید کویتی ها (نارمک)، مرکز تجاری اداری ونوس، مجتمع تجاری اداری مسعود و بسیاری مراکز خرید دیگر نیز برخوردارند.

سخن پایانی:

تهران مبله علاوه بر شرق تهران در بیشتر محله های تهران آپارتمانهایی جهت اجاره ارائه میدهد. از میان این آپارتمان ها به آپارتمان مبله تهرانپارس اشاره کردیم چرا که از قیمت مناسب و امکانات ویژه ای برخوردار است. اما در دیگر مناطق و محله های تهران نیز میتوان آپارتمانهایی درهمین رنج قیمت خانه های شرق تهران پیدا کرد. از جمله این مناطق میتوان به مناطق غربی تهران اشاره کرد. یکی از خانه های غرب تهران که با قیمت بسیار مناسبی ارائه میشود، آپارتمان مبله شاهین جنوبی است. همانطور که میدانید غرب تهران از امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری برخوردار بوده و میتوان این بخش از پایتخت را یکی از مناسب ترین محل ها برای زندگی دانست. از این رو آپارتمان مبله شاهین جنوبی نیز یکی از آپارتمانهای غرب تهران است که با بهترین قیمت ارائه میشود. این آپارتمان نیز مانند دیگر آپارتمانهای تهران مبله با تمامی امکانات کامل زندگی ارائه میشود و از این رو یک انتخاب مناسب برای کسانی است که نمیخواهند برای تهیه وسایل اولیه زندگی زمان و هزینه صرف کنند. از مزایای آپارتمان مبله شاهین جنوبی میتوان به دسترسی آن به اتوبانهای مهم تهران اشاره کرد. این آپارتمان از شمال با اتوبان همت از جنوب با اتوبان های حکیم و کاشانی، از شرق با اتوبان ستاری و از غرب با اتوبان باکری همسایگی دارد و همین مسئله این آپارتمان و این منطقه را بسیار محبوب کرده است. با مراجعه به سایت تهران مبله میتوانید از جزئیات امکاناتی که در این آپارتمان موجود است و از قیمت اجاره این آپارتمان به راحتی مطلع شوید.

... ادامه مطلب
اجاره خانه روزانه در شرق تهران و مزایای آن

لوکس‌ترین هتل‌های تهران

شهر بزرگ تهران یکی از شهر‌هایی است که افراد زیادی در آن اقامت داشته و خواهند داشت. هتل‌ها و محل‌های اقامتی زیاد و متنوعی در شهر و اطراف آن بنا شده‌اند تا مسافران با خیال راحت بتوانند در شهر اقامت داشته باشند. هتل‌های لوکس و شیک فراوانی هم می‌توان در نقاط مختلف شهر یافت که هر‌یک ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این‌مطلب می‌خواهیم درباره این‌ هتل‌های لوکس صحبت و تعدادی از آن‌ها را هم بررسی کنیم.

... ادامه مطلب
لوکس‌ترین هتل‌های تهران

چگونه با مترو به پارک پرواز برویم

تهران شهری رویایی برای کار و زندگی است و البته سختی‌ها و مشکلات بسیار زیادی هم پیش‌روی شهروندان این شهر است؛ از گرانی و نبود خانه‌های ارزان تا خیابان‌های متراکم و شرایط سخت رفت‌وآمد در آن. بااین‌حال این شهر زیر پوسته سخت و زشت خود محیط‌های جذاب و متعددی دارد که برای تفریح و گردش مناسب هستند. در تهران بازارهای گوناگون و مجموعه‌های تفریحی زیادی ساخته شده که می‌توانید با سر زدن به آن مخصوصا در ایام نوروز که خود تهرانی‌ها نیستند، زیبایی‌های شهر را هم ببینید. در ادامه با یکی از پارک‌های مهم و زیبای شهر تهران آشنا خواهید شد که محل تفریح و بازی اسکیت‌سواران و تمرین دوچرخه‌سواران است. با ما همراه باشید تا پارک پرواز تهران را بیشتر بشناسیم.

... ادامه مطلب
چگونه با مترو به پارک پرواز برویم

10 دلیل برای اینکه باید از رزرو هتل در تهران پرهیز کنید.

تهران ،به عنوان پایتخت ایران دارای 8 میلیون جمعیت است که این جمعیت در طول روز به 13 میلیون نفر هم میرسد.

علت افزایش جمعیت این شهر در طول روز چیزی جز مراجعه مسافران به این شهر نیست.

این شهر با جای دادن تمام مراکز مهم اداری و دارا بودن بهترین امکانات بهداشتی و درمانی و همچنین برخورداری از سالن های اجلاس متعدد روزانه پذیرای افرادی است که جهت انجام امور اداری و یا دریافت خدمات درمانی به این شهر مراجعه میکنند.

... ادامه مطلب
10 دلیل برای اینکه باید از رزرو هتل در تهران  پرهیز کنید.

جراحی زیبایی ، بسیاری از افراد مشهور را به ایران میاورد

رودریگو آلوز یکی از ده‌ها توریستی است که ایران را برای انجام جراحی پلاستیک (به‌دلیل کیفیت بالای خدمات و صرف یک پنجم هزینه در مقایسه با کشورهای اروپایی) انتخاب کرده است، با این تفاوت که او برای حساس‌ترین جراحی‌اش به یک پزشک ایرانی اعتماد کرد، همچنین علاوه بر جراحی بینی، لیفت ابرو، تغییر فرم چانه، لیزر ... ادامه مطلب
جراحی زیبایی ، بسیاری از افراد مشهور را به ایران میاورد

اطلاعات بیشتر...

نظر شما درباره تهران

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید