1

توضیحات

ویرایش
شهرستان پاکدشت یکی از شهرستان‌های استان تهران است. این شهرستان در جنوب شرقی شهرستان تهران در حاشیه جاده ترانزیتی تهران-مشهد قرار دارد و مرکز آن شهر پاکدشت است.
ابتدای این شهرستان شهر فرون‌آباد و انتهای آن شهرک صنعتی علی‌آباد(پایتخت) می‌باشد.
این شهرستان در سال ۱۳۷۶ طبق مصوبه هیئت وزیران از بخش به شهرستان ارتقاء و بنا بر آخرین تقسیمات کشوری مشتمل بر دو شهر و دو بخش به نام‌های بخش مرکزی و شریف‌آباد و ۶۴ روستا است که بطور پراکنده در این دو بخش واقع شده‌اند.عمده ساکنین بومی پاکدشت متشکل از طوایف وعشایر الیکایی-هداوند- ایل پازوکی -بوربور میباشد.
این شهرستان معدن شن و ماسه و شهرک‌ها و ناحیه‌های صنعتی متعدد دارد. ۲۳۳۰۶ هکتار اراضی قابل کشت که بطور کلی ۱۲٫۴ درصد از کل اراضی کشاورزی استان تهران را به خود اختصاص داده باعث شده تا ۷۵ درصد از تولیدات گل استان تهران دراین شهرستان کشت شود.
در شهرستان پاکدشت 600 خانوار ...مشاهده کامل متن عشایری با جمعیتی بالغ بر سه هزار و 500 نفر زندگی می‌کنند که 120 هزار دام سبک در اختیار دارند.
عشایر پاکدشت با در اختیار داشتن دام سبک ، در تأمین مواد غذایی مورد نیاز استان تهران نیز نقش بسزایی داشته اند.

منبع:
http://www.mehrnews.com
http://khabarkhoon.com
http://fa.wikipedia.org
http://dornews.com

مسجد جامع ورامین

فاصله: 30 کیلومتر - زمان: 36 دقیقه
مشاهده مسیر

منطقه حفاظت شده جاجرود

فاصله: 31 کیلومتر - زمان: 41 دقیقه
مشاهده مسیر

قلعه ایرج

فاصله: 32 کیلومتر - زمان: 39 دقیقه
مشاهده مسیر

بی بی شهربانو

فاصله: 32 کیلومتر - زمان: 36 دقیقه
مشاهده مسیر

پارک ملی خجیر

فاصله: 33 کیلومتر - زمان: 40 دقیقه
مشاهده مسیر

با انتخاب مبدا و مقصد میتوانید فاصله بین دو مکان ثبت شده در تیشینه را مشاهده و چاپ نمایید.

مبدا
مقصد
مشاهده مسیر
عشایر پاکدشت

عشایر پاکدشت

شهرستان پاکدشت یکی از شهرستان‌های استان تهران است. این شهرستان در جنوب شرقی شهرستان تهران در حاشیه جاده ترانزیتی تهران-مشهد قرار دارد و مرکز آن شهر پاکدشت است. ابتدای این شهرستان شهر فرون‌آباد و انتهای آن شهرک صنعتی علی‌آباد(پایتخت) می‌باشد. این شهرستان در سال ۱۳۷۶ طبق مصوبه هیئت وزی...

اطلاعات | نقشه | مسیر
منطقه حفاظت شده جاجرود

منطقه حفاظت شد...

منطقه حفاظت شده جاجرود پس از انتخاب شهر تهران به عنوان پایتخت کشور (۱۱۳۳ خورشیدی) در زمان قاجاریه با نامهای قرق سلطنتی یا شکارگاه سلطنتی تحت حفاظت قرار گرفت. که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تصویب شورای انقلاب اداره آن به سازمان حفاظت محیط زیست محول گردید و طی مصوبه شماره ۹۶ تار...

اطلاعات | نقشه | مسیر
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب