پین تا پین

آب و هوا

توضیحات

ویرایش
فلورانس یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا است. فلورانس در حدود ۳۸۲ هزار نفر جمعیت دارد و پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی به شمار می‌آید. شهر فلورانس با حومه، بیش از یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.
فلورانس از کانون‌های مالی و بازرگانی اروپای سده‌های میانه و از ثروتمندترین شهرهای دوران خود بود. فلورانس را خاستگاه رنسانس ایتالیایی به شمار آورده و به آن لقب «آتن سده‌های میانه» داده‌اند.فلورانس در سال ۸۰ میلادی توسط ژنرال رومی، لوسیوس کورنلیوس سولا، ...مشاهده کامل متن بنیاد شد. او این محل را به عنوان سکونتگاهی برای سربازان بازنشسته خود بنیاد گذاشت و آن را فلوئنتیا (Fluentia) نامید که به معنای «جریان آب» است و به محل قرارگیری این شهر بین دو رودخانه اشاره دارد. نام فلوئنتیا بعدها به شکل فلورنتیا (Florentia) و فیرنتزه درآمد. نام فلورانس که در فارسی رواج دارد شکل فرانسوی این نام است.
شهر فلورانس از سال ۱۸۶۵ تا ۱۸۷۰ پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده‌است. در سده‌های میانه فلورانس کانون بازرگانی و امور مالی اروپا بوده و بعدها رنسانس ایتالیا از این شهر آغاز شد. خاندان مدیچی سال‌های طولانی در شهر فلورانس فرمان‌روایی داشتند.
انواع هنر به‌ویژه هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده‌است. فلورانس هم چنین دارای بیش از چهل موزه و نگارخانهٔ هنری می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها گالری اوفیتزی و پالاتزو پیتی به شمار می‌آید.

منبع:fa.wikipedia.org

از ساختمان‌های مهم و دیدنی شهر فلورانس

کلیسای سانتا کروچه به معنی کلیسای صلیب مقدس، یکی از ساختمان‌های دیدنی شهر فلورانس ایتالیا است.
وجود آ ثار هنری متعدد و مجسمه‌های زیبا و همچنین آرامگاهها ، این کلیسا را به یکی از کلیسا‌های مهم و دیدنی ایتالیا تبدیل کرده است . در این کلیسا آرامگاه بزرگانی چون میکل آنژ ، گالیله ، ماکیاولی ، فوسکولو ... ادامه مطلب
از ساختمان‌های مهم و دیدنی شهر فلورانس

انگشت اشاره گالیله در موزه

گالیله، دانشمند مشهور ایتالیایی بود که توانست با تلسکوپ ساخته دست خود، آسمان‌ها را رصد کند و جزئیات سطح ماه را ببیند. او در سال 1610 میلادی به دلیل تأیید نظریه کوپرنیک مبنی بر مرکزیت نداشتن زمین در جهان، از سوی کلیسا محاکمه شد.
انگشت اشاره «گالیله» که در موزه گالیله در فلورانس ایتالیا نگهداری می‌شود.


... ادامه مطلب
انگشت اشاره گالیله در موزه

آرامگاه میکل آنژ

کلیسای سانتا کروچه به معنی کلیسای صلیب مقدس، یکی از ساختمان‌های دیدنی شهر فلورانس ایتالیا است.
در این کلیسا آرامگاه بزرگانی چون میکل آنژ، گالیله، ماکیاولی، فوسکولو، جنتیله، جاکینو روسینی و گولیلمو مارکونی وجود دارد.
بر روی دیوار این کلیسا نقاشی‌های بسیاری زیبایی کشیده شده است که با صلیب زیبا ... ادامه مطلب
آرامگاه میکل آنژ

پل سنگی قرون وسطایی پونته وچیو

این پل قدیمی از جمله جاذبه‌های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه گردشگران متعددی از سراسر دنیا از آن دیدن می‌کنند. پل قدیمی فلورانس را می‌توان نماد واقعی معماری رومی به شمار آورد. دو پل دیگری که در اطراف و همسایگی پونته وچیو قرار دارند، پل آله گرازیه و پل سانتا ترینیتا هستند.
از روی پل پونته وچیو می‌توانید بخش‌های مختلفی از شهر فلورانس را ببینید. بخش هایی از این شهر که به خوبی از پل قدیمی دیده می‌شوند، پیوند عمیقی با سنت و تاریخ مردم و تاریخ شهر دارند. صرف نظر از قدیمی بودن، این پل بسیار پر رفت و آمد و محبوب نیز هست. دلیل این محبوبیت نیز، همان طور که در بالا اشاره کردیم، مغازه‌ها و فروشگاه‌های متنوعی است که روی این پل ساخته شده اند. با مراجعه به تاریخچه این پل و مغازه‌های آن، بخش اعظم این فروشگاه‌ها را قصابی‌ها تشکیل می‌دادند. اما به مرور زمان حرفه‌های مختلفی همچون جواهر فروشی، فروشگاه‌های لوازم هنری و سوغاتی نیز به آنها اضافه شدند.
جذابیت اصلی معماری این پل را باید در مواد تشکیل دهنده آن پیدا کرد. این پل قرون وسطایی تنها پل اروپاست که به طور کلی از سنگ ساخته شده است. معماری آن به سبک رومی است. به جرأت می‌توان گفت، پونته وچیو زیباترین پل سنگی سراسر اروپا به شمار می‌رود.
از آنجا که پل سنگی و قدیمی فلورانس در مرکز شهر واقع شده است، بنابراین برای اقامت در اطراف آن با مشکل خاصی روبه رو نخواهید بود. هتل‌ها و اقامتگاه‌های مختلفی با قیمت‌های متنوع در آنجا وجود دارند که می‌توانید با توجه به بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. همه این آپارتمان‌ها و هتل‌ها امکانات لازم را دارند. حتی اگر مسافری تمایل به ماندن مدت زمان طولانی را داشته باشد، می‌تواند آپارتمان مورد نظرش را برای مدت معینی کرایه کند.

... ادامه مطلب
پل سنگی قرون وسطایی پونته وچیو

ویلای اکواپندنت

این مکان در نیمه راه بین رم و فلورانس واقع شده است. این، یک خانه با مساحت 4000 فوت مربع است که در حومه شهر توسکانی واقع است.
این ویلا به راحتی ده میهمان را در خود جای می‌دهد و دارای یک کتابخانه، یک استخر اینفینیتی، یک استخر خصوصی و باغ‌های میوه است. باید گفت که میهمانان اگر قصد اجاره این ویلا را داشته باشند، باید حداقل به مدت هفت شب آن را کرایه کنند. این حداقل ثبت نام است، برای شبی 711 دلار اجاره. ... ادامه مطلب
ویلای اکواپندنت

اطلاعات بیشتر...