آب و هوا

توضیحات

ویرایش
فلورانس یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا است. فلورانس در حدود ۳۸۲ هزار نفر جمعیت دارد و پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی به شمار می‌آید. شهر فلورانس با حومه، بیش از یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.
فلورانس از کانون‌های مالی و بازرگانی اروپای سده‌های میانه و از ثروتمندترین شهرهای دوران خود بود. فلورانس را خاستگاه رنسانس ایتالیایی به شمار آورده و به آن لقب «آتن سده‌های میانه» داده‌اند.فلورانس در سال ۸۰ میلادی توسط ژنرال رومی، لوسیوس کورنلیوس سولا، ...مشاهده کامل متن بنیاد شد. او این محل را به عنوان سکونتگاهی برای سربازان بازنشسته خود بنیاد گذاشت و آن را فلوئنتیا (Fluentia) نامید که به معنای «جریان آب» است و به محل قرارگیری این شهر بین دو رودخانه اشاره دارد. نام فلوئنتیا بعدها به شکل فلورنتیا (Florentia) و فیرنتزه درآمد. نام فلورانس که در فارسی رواج دارد شکل فرانسوی این نام است.
شهر فلورانس از سال ۱۸۶۵ تا ۱۸۷۰ پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده‌است. در سده‌های میانه فلورانس کانون بازرگانی و امور مالی اروپا بوده و بعدها رنسانس ایتالیا از این شهر آغاز شد. خاندان مدیچی سال‌های طولانی در شهر فلورانس فرمان‌روایی داشتند.
انواع هنر به‌ویژه هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده‌است. فلورانس هم چنین دارای بیش از چهل موزه و نگارخانهٔ هنری می‌باشد که مهم‌ترین آن‌ها گالری اوفیتزی و پالاتزو پیتی به شمار می‌آید.

منبع:fa.wikipedia.org

محل دفن میکل آنژ

میکلانجلو بوناروتی یا میکل‌آنژ، (زاده ۶ مارس ۱۴۷۵ - درگذشته ۱۸ فوریه ۱۵۶۴)، نقاش، پیکرتراش، معمار و شاعر ایتالیایی است. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا است. میکل آنژ نه تنها در دوران خود هنرمندی بزرگ و قابل ستایش محسوب می‌شد، بلکه نامش از میان سال‌ها عبور کرده و هم ... ادامه مطلب
محل دفن میکل آنژ

پل قدیمی فلورانس

پل قدیمی از جمله جاذبه‌های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه گردشگران متعددی از سراسر دنیا از آن دیدن می‌کنند. پل قدیمی فلورانس را می‌توان نماد واقعی معماری رومی به شمار آورد. دو پل دیگری که در اطراف و همسایگی پونته وچیو قرار دارند، پل آله گرازیه و پل سانتا ترینیتا هستند.
از روی پل پونته وچیو می‌توانید ... ادامه مطلب
پل قدیمی فلورانس

از ساختمان‌های مهم و دیدنی شهر فلورانس

کلیسای سانتا کروچه به معنی کلیسای صلیب مقدس، یکی از ساختمان‌های دیدنی شهر فلورانس ایتالیا است.
وجود آ ثار هنری متعدد و مجسمه‌های زیبا و همچنین آرامگاهها ، این کلیسا را به یکی از کلیسا‌های مهم و دیدنی ایتالیا تبدیل کرده است . در این کلیسا آرامگاه بزرگانی چون میکل آنژ ، گالیله ، ماکیاولی ، فوسکولو ... ادامه مطلب
از ساختمان‌های مهم و دیدنی شهر فلورانس

انگشت اشاره گالیله در موزه

گالیله، دانشمند مشهور ایتالیایی بود که توانست با تلسکوپ ساخته دست خود، آسمان‌ها را رصد کند و جزئیات سطح ماه را ببیند. او در سال 1610 میلادی به دلیل تأیید نظریه کوپرنیک مبنی بر مرکزیت نداشتن زمین در جهان، از سوی کلیسا محاکمه شد.
انگشت اشاره «گالیله» که در موزه گالیله در فلورانس ایتالیا نگهداری می‌شود.


... ادامه مطلب
انگشت اشاره گالیله در موزه

آرامگاه میکل آنژ

کلیسای سانتا کروچه به معنی کلیسای صلیب مقدس، یکی از ساختمان‌های دیدنی شهر فلورانس ایتالیا است.
در این کلیسا آرامگاه بزرگانی چون میکل آنژ، گالیله، ماکیاولی، فوسکولو، جنتیله، جاکینو روسینی و گولیلمو مارکونی وجود دارد.
بر روی دیوار این کلیسا نقاشی‌های بسیاری زیبایی کشیده شده است که با صلیب زیبا ... ادامه مطلب
آرامگاه میکل آنژ

اطلاعات بیشتر...