تور کویر مصر هر هفته

توسط: اکسیرگشت سفر (زمینی)

1 شب

185,000 تومان

تور کویر مصر تور نوروز 96

توسط: اکسیرگشت سفر (زمینی)

2 شب

333,000 تومان

تور کویر مصر تور نوروز96 اقامتگاه سنتی VIP

توسط: کبریا سفر تکین (زمینی)

2 شب

465,000 تومان

تور دریا به دریا ( ایران مرکز) ، از خزر تا خلیج همیشه فارس

توسط: آفتاب کلوت (زمینی)

9 شب

3,135,000 تومان

تور زواره اردستان نوروز 96 تا دیار زرتشتیان کویر کاراکالB VIP

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

3 شب

695,000 تومان

تور اصفهان نوروز 96 تا کویر ورزنه B

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

350,000 تومان

تور عشین نوروز 96 آبگرم ورتون تا کویر ریگ جن

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

350,000 تومان

تور اصفهان زمستان 95 همه روزه

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

295,000 تومان

تور کویر ورزنه نوروز 96 باتلاق گاوخونی، زاینده رود B

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

320,000 تومان

تور کویر ورزنه نوروز 96 باتلاق گاوخونی، زاینده رود A

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

320,000 تومان

تور کویر مصر نوروز 96 C

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

295,000 تومان

تور کویر مصر نوروز 96 B

توسط: آرند گشت امرداد (زمینی)

2 شب

295,000 تومان

توضیحات

ویرایش
جهت آبهای سطحی شهرستان خمینی شهر از شمال و شمال غربی و جنوب و جنوب غربی است وحدود 123 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی برداشت می‌گردد، این شهرستان از چشمه‌های متعددی مانند لادر؛ لادوزخ، لاوه یا لاوی و چشمه هورموده تسکیل شده است.
لادر در 30 کیلومتری اصفهان وذدر 5 کیلومتری خمینی شهر، در جاده کمربندی خمینی شهر -نجف آباد بعد از دانشگاه آزاد خمینی شهر واقع در شمال این شهر است و منطقه ای بکر و زیبا در نزدیکی شهرستان خمینی شهر اصفهان است.
چشمه لادر به مجموعه ای از چشمه‌ها گفته می‌شود که در دل کوههای مشرف بر کمر بندی غرب سده واقع گردیده اند و منطقه ای تفریحی و ورزشی است که در روز‌های آخر هفته گردشگران بیشتری جذب این ناحیه زیبا می‌شوند. اب و هوای معتدل و پارک زیبای دره چشمه لادر از دیگر نقاط قوت چشمه لادر است. به گزارش فرصت آنلاین، بند خاکی نیز در دره غربی چشمه لادر احداث گردیده است تا هم از بروز سیلاب پیشگیری نماید و هم از نزولات آسمانی استفاده بهینه گردد.
این چشمه‌ها با وجود اینکه دارای آب فراوان نمی‌باشند صحنه‌های جالبی را بوجود آورده اند به طوری که هر ساله تعدادزیادی گردشگر را از سرتاسر ایران جذب خود می‌کنند. آب این چشمه از دل کوه‌های شمال غربی شهر جاری می‌شود و در بستر خود به سمت پایین محیط آرام و دلپذیری را برای دوستداران طبیعت فراهم می‌کند که در فصول پرباران و خنک سال، مکانی مناسب جهت ...مشاهده کامل متن گذراندن ساعاتی آرام در دل کوه است. کوه نوردان و اغلب صخره نوردان برای ورزش به ای مکان زیبا می‌آیند و از جمله ویژگی‌های دیگر این منطقه دارا بودن حیات وحش منحصر به فرد می‌باشد، گونه‌های متفاوتی از پرندگان و خزندگان همچنین بز کوهی از جمله این موارد می‌باشد.
چشمه زبان گاوی و چشمه طاق آبی، منطقه لادر یکی از مناطق مهم سنگ نوردی استان میباشد که فاصله آن تا شهر حدود 25 کیلومتر است .
همچنین لادر دارای منطفه سنگ نوردی نیز می‌باشد که سنگ کوتاه ، مسیرهای اسپرت و دیواره بلند به ارتفاع 180 متر است . باشگاه کوهنوردی راسخ از سال 1385 شروع به فعالیت در این منطقه نموده و در چشمه لادر مسیرهای زیادی جهت علاقه مندان به ورزش سنگ نوردی باز گشائی کرده است.
لازم به ذکر است درسال 1386 نیز، تیرول به طول 130 متر و ارتفاع 60 متر نصب شده است که قطر سیم بکسل 22 و مقاومت آن 24 تن میباشد .
از جمله مسیرهای کوه پیمائی لادر به شرح زیر است : 1: مسیر چشمه زبان گاوی به طاق آبی و دره بی نظیر ، مدت برنامه 4 ساعت. 2: مسیر چشمه لادر به دره بی نظیر ، دره زندان و ویلا شهر ، مدت برنامه 6 ساعت.
این چشمه در مسیر جاده خمینی شهر به نجف اباد در استان اصفهان قرار دارد برای دستیابی به اتوبانی که بسمت دانشگاه آزاد خمینی شهر منتهی می‌شود به سمت نجف آباد ادامه می‌دهیم تابلو مشخص و جاده اسفالت مارا به سمت چشمه و آبشار آن هدایت می‌کند.
این چشمه از امکانات منحصر به فردی برخوردار است و مکان بسیار مناسبی برای گذراندن لحظاتی شاد و فرح بخش برای دوستداران طبیعت است.

منابع:
http://forsatonline.ir
http://sport57.blogfa.com/post/29
http://k2mount.blogfa.com/post-40.aspx
http://www.negahmedia.ir/media/show_pic/18841
http://isfahanonline.ir/?part=special_gardeshgari&inc=attractions&id=12
http://isfahan.irib.ir/webprod/453-statenaturecrafts/19346-1391-10-27-13-37-41

گورستان ورنوسفادران

فاصله: 10 کیلومتر - زمان: 14 دقیقه
مشاهده مسیر

مسجد جامع خوزان

فاصله: 14 کیلومتر - زمان: 21 دقیقه
مشاهده مسیر

آتشگاه ( آتشگاه اصفهان )

فاصله: 19 کیلومتر - زمان: 28 دقیقه
مشاهده مسیر

ارگ شیخ بهایی

فاصله: 20 کیلومتر - زمان: 22 دقیقه
مشاهده مسیر

منارجنبان

فاصله: 20 کیلومتر - زمان: 30 دقیقه
مشاهده مسیر

باغ پرندگان اصفهان

فاصله: 22 کیلومتر - زمان: 34 دقیقه
مشاهده مسیر

با انتخاب مبدا و مقصد میتوانید فاصله بین دو مکان ثبت شده در تیشینه را مشاهده و چاپ نمایید.

مبدا
مقصد
مشاهده مسیر
چشمه و آبشار لادر

چشمه و آبشار ل...

جهت آبهای سطحی شهرستان خمینی شهر از شمال و شمال غربی و جنوب و جنوب غربی است وحدود 123 میلیون متر مکعب آب زیرزمینی برداشت می‌گردد، این شهرستان از چشمه‌های متعددی مانند لادر؛ لادوزخ، لاوه یا لاوی و چشمه هورموده تسکیل شده است. لادر در 30 کیلومتری اصفهان وذدر 5 کیلومتری خمینی شهر، در جاده...

اطلاعات | نقشه | مسیر
مسجد جامع خوزان

مسجد جامع خوزا...

مسجد جامع خوزان مسجدی است چهار ایوانی است و از بناهای تاریخی و مذهبی شهرستان است که دارای پیشینه ای هفتصدساله می‌باشد و در محلی به همین نام (خوزان) در شهرستان خمینی شهر، خیابان شریعتی جنوبی قرار دارد و در قرن ۸ هجری بر روی آثار دوره‌ی سلجوقی در زمان ابلخان مغول بنا گردیده است به طوریکه ...

اطلاعات | نقشه | مسیر
گورستان ورنوسفادران

گورستان ورنوسف...

گورستان ورنوسفادران مربوط به دوره صفوی - دوره قاجار است که یکی از این گورستان هایی است که از زوایای گوناگون از جمله تحلیل اشعار بر روی سنگ قبرها، تحیلی نقوش بر روی سنگ قبرها، خط شناسی، مشاهیر و ... می‌توان به آن پرداخت. قبرستان ورنوسفادران، قبرستان قدیمی در خمینی شهر، بین خیابان شهید م...

اطلاعات | نقشه | مسیر
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب